Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 hetes és nagyon...

Emese65 kérdése:

Kislányom 2 hetes és nagyon keményedik a hasa, hiába próbálja nem sikerül kakilnia, nagyon szenved ez miatt. Hányszor lehet 1 nap hőmérőzni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Adj neki Espumisan cseppet. Ha tápszeres, akkor nem túl sűrű neki az étel? Cukros kamillateát lehet neki adni szorulásra, ha nem csak puffad.
2020. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Egy dl vízbe két teás kanál kamilla teát (nem filteres) betenni lefedni kb 5 percre, majd leszűrni és egy mokkáskanál cukrot (ettől lesz hashajtó hatású) beletenni. Cumisüvegből megissza. Doktornőnk mondta reggel megitta estére mindig volt széklet.

Vagy szélcső használt még, pár percig bent tartom kicsit forgatom és már jön is kaka. Utána nem szokott fájni emiatt. Egy nap többször is lehet. De ha sikerült a kaka én nem szoktam aznap még egyszer csinálni.

Minden kaja előtt adok espumizán cseppet neki az erosebbet veszem,abból 10 csepp kell. Emellé kb egy hónapig kapta a biogaiát napi 5 csepp.

2020. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

2.válaszoló cukros tea ötletét felejtsd el. Nem kell egy ekkora babának cukor. A kamilla amúgy tönkreteszi a bélbolyhokat, tehát azt sem ajánlom.

Nem irod, hogy tápszeres, vagy anyatejes. Tapszeresnek napi 1xi széklet szükseges, viszont anyatejesnél az sem baj, ha napi 5 vagy 5 naponta egy. Espumisan tenyleg cuper, vagy a hasmasszirozás, tornáztatás.

2020. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Espumisan 40ml -sét szoktam adni neki van mikor 20-25 cseppet is.Most meghőmérőztem és jött is a kaki. Köszönöm szépen a válaszokat. Ki fogjuk próbálni a kamilla teát.
2020. febr. 22. 18:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba
2020. febr. 22. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell kamilla sem és cukor sem. Picike még, pár hét és megtanul kakilni. Tornáztasd, masszírozd, jönni fog a kaki.
2020. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezzel szenveduk.2.5 hónapos.Mi már túl vagyunk mindenen,semmi nem sehgít.Most kezd egyedul kakilni.Ne lázmérőzd,nem szaad,egy nap meg többszor pláne nem!
2020. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
2. válaszoló vagyok. Mennyi féle tanács, vélemény...a kamilla teát a gyerekorvosunk ajánlotta, segített. Nem hiszem hogy ördögtől való..nem minden nap itta, hanem mikor már fájt a hasa nagyon és nem jött semmi. A szélcsövet sem mondtam hogy napi 20* használja, én kaka után nem is szoktam, csak tornaztatni a lábát fel a hasához,meg vissza. Az espumizánt meg minden étkezés előtt add neki, kb 2-3 üveg megy el egy hónapban. Én a 100ml-et veszem abból 10 csepp kell, kicsit tovább elég.
2020. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Igen le lehet pontozni a kamilla teát meg anyatej naciskodni, meg ki kell bírni martirkodni. Az en gyerekem a PIC-en kezdte az életét. És ott a sok csecsemő gyűlölő satanista, szakmajahoz nem értő, belbolyh gyilkos orvos és nővér cukros kamilla teát adott a babáknak. 🤭🤭 durva. Ja nem. Hatásos. Szenvedjen aki akar. En adom az espumisant meg a teát. (A gyerekorvosunk szerint 8 hetes koráig nyugodtan lehet adni neki egy vagy durvább esetben két kanál cukorral utána már el kell hagyni, mert utána már tényleg károsabb, mint amennyit használ.)

Szoval en úgy vagyok vele, hogy ha, ahol a babák a legjobb és leggondosabb ápolást kapják, ott belefér a kamilla tea, akkor itthon is. Aki akar az meg szenvedjen hónapokig, lelke rajta. (Bár, hogy a babáját minek szenvedteti az rejtély)

Amúgy a szélcsövet is nagyon dicsérik, en azt nem próbáltam.

2020. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

[link]

Nagyon ajánlanám ezt a cikket, gyerekorvosunk írta.

Pici babáknak sajnos ez gyakori, bár nagyon rossz látni ahogy szenved, hosszú távon nem biztos, hogy a teáztatás, hőmérő stb a jó megoldás.

2020. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!