Normàlis ez a nő?

Figyelt kérdés

Össze vesztem az anyósommal, mert a 2hónapos lányomnál el akarja kezdeni az ételek bevezetését 🤯 (együtt élünk, a férjemé a ház)

100% anyatejes és én úgy gondolom bőven elég lesz kb 5-6 hónapos korában.


Van már egy 6évesem, sajnos nála nem sikerült a szoptatás, ezért 3 és fél hónaposan elkezdtük a "kóstolgatást".

Én most így tök jól érzem magam..

Imádom hogy rengeteg tejem van és meg tudom védeni az immunrendszerét is a picinek..


Meghát mégis mit képzel? Az én gyerekem, én döntöm el mikor kezdem neki, de félek ha esetleg rá hagyom akár 5percre is már "tönkre teszi"


2021. dec. 6. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd rá. Problem solved.
2021. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Magyarázd el neki, hogy a jelenlegi szakmai ajánlások nem ajánlják a hozzataplalas korai megkezdését. 4 hónapos kor alatt bizonyítottan káros, mert a baba emesztoszervrendszere nem alkalmas arra, hogy anyatejen vagy anyatej helyettesítő tapszeren kívül bármit is megemésszen.

Jelenleg a who azt javasolja, hogy 6 hónapos korig kizárólag anyatejet vagy anyatej helyettesítő tápszert kapjanak a babák. Ma már az is mindegy tehát, hogy a baba szopik vagy sem. Jó minőségű tapszerek vannak, amelyekkel minden szükséges tapanyag és vitamin a baba számára elérhetővé válik. Csak akkor szoktak a 6ho előtti ht-t javasolni ha valamilyen egészségügyi indok van rá. Anyosod feltételezem nem gyermekorvos. (Mondjuk ha az, akkor sem valami okos, mert 2 hónap az nem csak nem ajánlott, egyenesen kártékony) szépen szedjel le erről neki pár cikket, nyomtasd ki és ha ezek után se fogja fel, akkor ne hagyd ra.

Amúgy igen a te dolgod és tok jogosan vagy kiakadva. Utálom az ilyen nenikeket. Biztos elküldenem a francba a boszorkányt.

2021. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ezért nem kell anyóssal élni. Tudom, tudom, nem ez a kérdés, de valójában ez. Ha felnőtt az ember, akkor a szüleitől külön él. Ha pedig nem az, akkor nem kell meglepődni, hogy anyuci beleugat abba, amihez semmi köze. Tinédzserkorban még meccsel az ember, felnőttkorban meg lelép.

Most ez, holnap az, holnapután meg amaz lesz a gond, a valódi probléma viszont az együttélés, nem a hozzátáplálás.

2021. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meghát mégis mit képzel? Az én gyerekem, én döntöm el mikor kezdem neki, de félek ha esetleg rá hagyom akár 5percre is már "tönkre teszi""

Ezt vele is közölted vagy csak itt nagy a szád? :)

2021. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván csak itt. Értelmes nő közölné egy ilyen után, hogy "...vagy anyucid költözik Szívem, vagy én a gyerekkel." (Arról nem beszélve, hogy eleve ott se lakna..)
2021. dec. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszidtad az anyóst annak rendjén módján. Van valami kérdésed is, vagy csak itt szerettél volna megkönnyebbülni?
2021. dec. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az ő idejukben az ajánlás az volt hogy 6-8 hetes kortól kell gyumolcslet meg főzeléket kostoltatni. Anyósom mondta.

A férjem el és virul, tehát azért nem veszélyeztetni, megölni akarja a gyereket.

Persze nem szép tőle hogy nem tartja be a te szabalyaid, vondd be más, baba körüli teendőkbe, küldd el babakocsit tologatni hogy úgy érezze részt vesz a baba gondozásában.

(Valószínűleg mire unokaid lesznek megint hot más lesz ám az ajánlás és majd téged fognak ugyanígy őrültnek nézni... )

2021. dec. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi fiammal 4honaposan kezdtük el, 100%anyatejes volt.

Anyós már 2hónaposan lebaszott, miert nem adok neki, mert ő férjemet 2 hónaposan már bablevessel etette.

Kb 6honapos volt a gyerek, mikor nála voltunk. Addigra 2étkezés ki volt váltva, de gyümölcsökkel, főzelékekkel még csak. Hallgattam, hogy mar rég darabosat kellene ennie, elrontom, stb...

10percre hagytam rá. Mikor mentem vissza és megláttam hogy a disznópörkölt egész huskockáit tömi a gyerekembe, "csakazértismegmutatomhogyenvagyokafaszanagymama" fejjel, na ott orditottam vele egy sort.

Azota 2 és fél a fiam, 1 percre nem hagytam vele. Igaz 1 éve nem is láttuk, annyira erdekli az unokája (azota unokái)

2021. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is akarta a három hónaposomnak tejszínhabot adni meg mindenáron vizet meg teát itatni. Nekem is mondta,ha én nem akkor majd ő ad neki! Akkor állítottam le,hogy az én gyerekem,én döntöm el... 4 hónaposan már a gyerekorvos is mondogatta,hogy kezdhetem etetni. 5 és fél hónaposan próbáltam először,de kitolta a kanalat meg a pépet is. Betöltött 6 hónaposan érett meg rá. Anyatejes a fiam is. Bőven ráérsz legalább 5 hónap után próbálkozni. Azt,hogy érett rá,úgyis látni fogod. A gyereket meg ne bízd a mamára..
2021. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!