Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és hogyan kezdtétek...

Mikor és hogyan kezdtétek bevezetni a húst a babátoknak ?

Figyelt kérdés
Mi 5,5hósan kezdtük a hozzátáplálást, most 7,5 hós és még a hús nincs bevezetve.Volt hogy kihagytunk 5-6 napot a ht-ban, mert ordítás ment, hacsak meglátta a kiskanalat. Csak pár zöldség és gyümölcs van bevezetve. Azt olvastam, hogy 4-6 hónapos kor körül kiürül a vaskészlet és ha nincs pótolva akkor visszamarad a fejlődésben és mentális problémái lehetnek. Én babám meg még 7,5 hónaposan nem evett húst, most rettentően bepánikoltam, mekkora kárt csináltam neki ?
2022. jan. 26. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak országok, ahol egész kasztok vegetáriánusok, mégse fogyatékosok az emberek. Ne higgy már el minden hülyeséget.


Én amúgy 5 hónap kezdtem hozzátáplálni, 6 hónap vezettem be. Adják neki holnap és kész.


Ha nem szereti, akkor ez van, adj vasban gazdag zöldségeket.

2022. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kárt biztos nem csináltál, nyugi, ha nagyon vérszegény, annak tünetei vannak.. De tényleg itt az ideje a hús bevezetésének. Te vagy, aki tegnap is írtál ki kérdést, akinek nehezen eszik a babája?

Ha kis csirkemellet megfőzöl vízben, lepürésíted botmixerrel és egy kiskanálnyit, később jégkockányit belekeversz a gyümölcs/zöldségpépbe, kizárt, hogy észrevegye, szerintem semmi íze nincs. Amúgy gabonákban is van vas, Milupa 7 gabonás pépet próbáltátok (igaz azt csak glutén bevezetése után lehet, mert tartalmaz glutént)? Azt lehet tápszerrel is elkészíteni, lehet, hogy szívesebben elfogadja a babád néha, mint egy pürét. Ha nagyon nem eszik házikosztot, kipróbálnék 1-2 üveges pürét is, olvastam itt olyat, akinek csak azt ette meg a babája. Azokban se érezni a hús ízét amúgy.

2022. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"kiürül a vaskészlet és ha nincs pótolva akkor visszamarad a fejlődésben és mentális problémái lehetnek"

egyetemen az evfolyamelso vilag eleteben vegetarianus volt, rendszeresen turazik es sportol. ugyhogy errol ennyit. a habrou alatt, utan, foleg videken alig ettek az emberek hust, tudom mert ket nagyszulom nott fel falun, szegenyen. megis mindketten egyetemre mentek. nem kell minden baromsagot elhinni

2022. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, igen, én vagyok.

Ma adtam neki csibemellet, répával+krumplival pürésítve, pár kanál le ment neki, de szenvedéssel, kicselezve sikerült szájába raknom, de nem grimaszolt annyira, mint máskor. Lehet jobban izlett neki, mint a puszta zöldseg/gyümölcs. De nem értem, hogy mi baj lehet, hogy 2 honap próbálkozás után miert nem nyitja a száját automatikusan és nyeli a kaját ? Kis tejet ebéd után is elfogadott.

Azt hiszem jobb lesz, ha már nem olvasok semmi után, mert már kezden rástresszelni nagyon.

2022. jan. 26. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl sokat szopizik mellette, és nem is éhes.
2022. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szomszédunk azt csinálta, hogy a színes szilikon muffin formába kanalazta 1-2 kiskalnállal a kaját és letette a gyerek elé malackodni. Először inkább kente mint ette, de a végén belejött.
2022. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem szoptatom már, 4 hónapos kora óta tápos.

Malackodni én is engedem, de nálunk a ,,kenő,, fázis van még mindig

2022. jan. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!