Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, hogy ne pánikoljak...

Mit tegyek, hogy ne pánikoljak be, amikor a babámnak darabos ételt adok ?

Figyelt kérdés
8 hónapos múlt a babám,2 hónapja kezdtük a HT-t, sokminden be van már vezetve, de eddig mindent pépesítettem. Próbálnák neki apróbb falatkákat adni, érdeklődik is iránta, de amint a szájába veszi, már bepánikolok, hogy megfullad tőle és kiveszem a szájából. Tiszta hülye vagyok,tudom, de úgy félek, hogy nem nyeli le és megfullad. Eddig adtam neki azokat a kukacokat kukoricából amit ha a szájába vesz el is olvad. De próbálkoznák már mással is, de rettegek. Mit tehetnék ? Félek, hogy a babának már valami traumája lesz, hogy én pánikolok mellette, közben ő meg lehet helyesen enne.
2022. febr. 22. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne pánikolj, ennyit tegyél.
2022. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
2022. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak még jobban frusztrálni, de ezzel a viselkedéseddel tényleg ártasz neki.

A nyelési reflex ösztönös, nem szoktuk elrontani csak igen ritkán és abba se halunk bele.

És hát a pépeset is félre lehet nyelni...

Végezz el egy baba elsősegély tanfolyamot, ha eddig nem tetted, hogy ha beüt a 0,00001%, akkor tudj cselekedni.

Ha végeztél és nem múlik ez az aggodalom, keress fel egy pszichológust, néhány alkalom is segíthet.

2022. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A babának traumája lesz nem akarlak elkeseríteni. De hogy most teszed tönkre az étkezéshez való viszonyát az egészen biztos. Szerinted normális, hogy belenyúlkálsz a szájába? Az öklendezés normális, azért van, hogy megvédje a babát. Ne ilyen szarokkal etesd, hanem nagy darabokat adj neki amit megtud fogni és tud rágcsálni. Te meg menj el egy baba elsősegély tanfolyamra, hogy tudd mit kell tenni ha baj van. Ne haragudj, hogy kicsit erősebben fogalmaztam, de nagyon rossz amit csinálsz.
2022. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Öklendő vagy fuldokló babának amúgy sem szabad a szájába nyúlni, mert hátra tolod a falatot. Ha baj van, ki kell ütni belőle. Sürgősen végezz el egy babaelsősegély-tanfolyamot, gyerekkel ezeket a dolgokat tudni kell, és te is így leszel nyugodt.
2022. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Nyilván az más, ha kilóg a falat a szájából, azt még ki tudod venni, de visszaöklendés közben tényleg ott a veszély, hogy hátrébb tolod.)
2022. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!