Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A tojást valóban külön kell...

A tojást valóban külön kell bevezetni, a sárgát és a fehérjét? És a fehérjét valóban csak 1 éves kor felett lehet?

Figyelt kérdés
Az én védőnőm ezt mondta, barátnőm védőnője pedig azt, hogy 9 hónapos kortól nyugodtan adhatja egyben...most akkor melyikkel cselekszem jót? Nektek mit javasoltak, illetve hogy csináltátok?

2022. ápr. 11. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A blw szabályai meg azt monjdák, hogy már a kezdetektől kínálható. 😉
2022. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te jónak látod. Én kb 8 hónaposan bevezettem egybe, majd barátnőm ki volt hűlve, mikor mondtam neki. Mivel nem tudtam mi van írva a nagy könyvben, így tettem ahogy jónak láttam és semmi baja nem lett. Legújabb kutatások szerint minden allergént korán be kell vezetni, ezzel elkerülhető az intolerancia.
2022. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik külföldi receptet nézed meg, nincs ilyen kitétel.


Ez is egy magyar baromság az eperrel együtt.


Ha nincs allergiás a családban, add bátran. Elenyésző az esélye hogy allergiás rá. Viszont az egyik oltás tartalmaz tojásfehérjét ezért, nem is érdemes halogatni, sőt!


Legújabb ajánlások szerint az allergénekkel nem kell várni 1 éves kor utánig.

Nyugodtan adj bármit idény szerint tehát epret, málnát nyáron a 6 hónaposnak alaposan megmosva, a világon semmi baja nem lesz, a magokat se kell legyalulni róla. Lehet egy kis kontankt dermatitisz, magyarul kicsit kicsípi a száját a benne lévő sav, de az nem allergia.

Nem kell félni az ételektől. Ne fűszerezz erősen, de fűszerezz azért. Ne adj neki pacalpörköltet, de nyugodtan bátran adhatsz neki kevert zöldséget (püréként, vagy ujjnyi falatnak, ha elég puha) tojást, még csak nem is kell heti 1-re korlátozni.


Komolyan mondom annyi indokolatlan hülye tiltást és szabályt nem láttam mint az otthoni ajánlásoknál.


Mottó: bátran kóstoljatok!

2022. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön adható a tojàs, mikor megkezded a hozzàtàplàlàst. Amùgy is talàlkozott màr a benne levő allergènekkel, a kiskori oltàsokhoz tojasban tenyèsztik az oltòanyag egyik hozzàvalòjàt.
2022. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, akkor nem sz.rakodok, adok neki egyben :)
2022. ápr. 11. 14:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a tojást pont külön kezdtem adni, tejfehérje érzékeny gyanús volt a kicsi, mindennel extra óvatos voltam kezdetben, ha én ettem tojást, az is kicsapta. Amúgy egybe adtam volna, nem kell szétszedni ha eddig semmire nem produkált tünetet.
2022. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!