Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van aki sosem adott bolti...

Van aki sosem adott bolti pürét a gyerekének? Ők mikor kezdtek a hozzataplalast es mit adtatok helyette?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 11. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Második gyerekem sose kapott boltit. Vettem egy párolót és magam kotyvasztottam, de azt se sokáig. Mivel vevő volt a darabosra, ezért kb. 8 hónapos korától csak azt kapta püréként, amit mi is úgy eszünk. Pl: krumplipüré. Egyébként 6 hónapos korában kezdtünk reszelt almával, utána banán, avokádó, mangó, édes burgonya...
2022. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan.

Bevezettem a hozzátáplálási táblázat alapján ajánlottakat,és azt bővítettem,tuningoltam később ahogy lehetett.

2022. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem adtam. 6 hónapos korában kezdtem, almával, banánnal, krumplival, sütőtökkel, majd később őszibarack, csirke, borsó, meg bármi, amit már lehetett. Tejpépet viszont adtam, az bolti volt, ha erre gondoltál, akkor azt adtam.
2022. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy soha nem adtam, nem mondanám, mert lehet, hogy előfordult, de nem volt jellemző. 5-6 hónapos koruk körül kezdtem a hozzátáplálást. Reszelt almával kezdtük, utána barack, banán, utána főzelék, ami úgy nézett ki, hogy valamilyen zöldséget összefőztem krumplival vagy rizzsel, és összetörtem. A nagynak még turmixoltam, a kicsinek csak összenyomkodtam villával. Egy idő után tettem bele húst is. Aztán ez egyre változatosabb lett, 1 éves koruktól meg nagyjából azt ették már, amit mi.
2022. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
BLW -ztünk, nem kellet pürè. Evett zöldseget, gyümölcsöt, mi etelünket
2022. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Masodik gyerekemmel kezdtem nemrég. Ahogy ő, úgy a 3éves bátyja sem kapott soha üvegeset. Még csak a hozzátáplálási táblázatokat sem nézegettem sosem.

4 hósan kezdtük mind a kettővel.

Gyümit reszelem,zöldséget fazékba főzöm majd botmixerezem.

6hónapos a nagy, sok dolog be van már vezetve, 2 étkezés kiváltva.

2022. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Én adtam volna, de egyetlen kanállal sem evett meg belőle, bárhogy próbáltam. Végig vásároltam a palettát, semmi. Csak darabosat volt hajlandó elfogadni 7hónapos kora óta, előtte kizárólag anyatejet. Blw lett a megoldás. Jó hogy így alakult, 1 éves korára mindent evett teljesen önállóan, kanállal és villával is.
2022. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vetettem volna meg, de minden püré állagtól hányni akart. Szóval blw-ztünk. Azt ette amit mi, kivéve a blw-ben lévő kivételeket.
2022. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5 és fél hósan kezdtem mindhárommal nagyjából, almával, aztán főztem nekik mindenfélét. Babára a legkönnyebb, nem kell fűszerezni, rántani, szuvidálni meg csicsázni, nem lehet elrontani :D
2022. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kémény100 válasza:
50-70 évvel ezelőtt nem volt bolti püré. Az anyák csináltak: mindenféle gyümölcs, zöldség de még csirke hús is, megfőzve, ledarálva, összetörve, keksszel, babapiskótával elkeverve és kész.
2022. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!