Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdhetem a hozzátáplálást?...

Elkezdhetem a hozzátáplálást? Más orvosa is ellenzi?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hét múlva lesz 4 hónapos.

Két hónapig szoptattam, de aztán kórházba kerültem, két hétig távol voltam tőle, a stressz és emiatt elment a tejem. Lényeg, hogy egy hónapja teljes tápszeres. Jól viseli, fejlődik tőle.

A gyerekorvos ellenzi, hogy ha betölti a 4 hónapot, elkezdjek neki ételeket bevezetni, szerinte várni kell vele még.


Más orvosok hogy állnak ehhez?



2022. ápr. 3. 06:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha úgy látod, hogy a baba készen áll rá, akkor kezd el nyugodtan. A mi orvosunk a 4-6 hónapos kort mondta, a baba fejlettségi szintjétől függően. De mindjárt jön néhány WHO fanatikus és kioktat, hogy nincs baba, aki 6 hónapos kor alatt készen áll rá és tönkreteszed a gyereket.
2022. ápr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy érdekes kérdés mindig, nálunk a gyerekorvos szigorúan a 6 hónapot javasolta, a védőnő meg a 4 hónapot. Na akkor döntsél jól...


Én 5 hónaposan kezdtem el, az elején picit lassan haladtunk, nem siettettem.

2022. ápr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Lehet ez ostobaság, de én leginkább azért akarnám elkezdeni, mert pár hete egyszerűen azt látom, hogy a gyerek “kinézi a szánkból a falatot” :)

Nem tudom érthető-e.

Akkora szemekkel, szinte sóvárogva, kíváncsian néz, amikor eszünk, hogy szinte már zavar.

2022. ápr. 3. 06:50
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Enyém már a 3 hónapos oltáskor mondta, hogy 4 hónaposan aztán el lehet kezdeni a HT-t. Szerintem ez is elég véleményes… van orvosok között is aki így gondolja, van aki úgy, de nincs egységes álláspont a szakemberek között.
2022. ápr. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
nekem a tápis babámnál azt mondta a védőnő, hogy 3 hónaposan mehetnek a gyümölcslevek, 4 hónaposan a pépek. gyerekorvos 4 hótól ajánlotta a ht-t.
2022. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Ausztriában már 4 hónaposan elkezdik a hozzátáplálást gyümölccsel,keksszel. Németországban is,.Nyugodtan elkezdheted.
2022. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Az én doki nem is tudta, ezt csak a védőnő kérdezte.
2022. ápr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Valamikor 4 és 7 hónap között az ideális. Minden baba máskor ér meg rá. Én nem who fanatikus vagyok, hanem hiszek a tudománynak és az anyai megérzésnek. Ha a baba emeli a szájához a tárgyakat, kinézi a szádból a falatot, kis támasztással megtud ülni ölben, tudja tartani a törzsét és a nyakát el lehet kezdeni. Erre általában nem kész egy 4 hónapos. Én nem merném megdöntött pihenőszékben tömni pürével a babámat. Egyszerűen veszélyes. Ugyanúgy félre tud menni a püré. Ha javasolhatok valamit akkor kezd el ha a babád kész van rá és ne egy időponthoz ragaszkodj.
2022. ápr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Én konkrétan le@rom mit mond az orvos.A védőnő azt mondta 4 hósan kezdhetem.6 hónapos volt mire "normálisan"evett.8 hónapos korára meg már azt ette amit mi!
2022. ápr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

4 és 8 hó között érnek meg rá. Mi is elkezdtük a kóstolgatást 4 hósan, de csak úgy, hogy almacikket adtam neki, amit megnyalogatott (vigyázat, törésre hajlamos almával nem szabad) meg ilyenek. 1-1 kanálnyi pürébe belenyalt. Ez szerintem jó arra, ha kíváncsi és kinézi a szádból. Nem is volt minden nap. Nagyon lassan haladtunk, 7 hós korában evett először 2 kiskanálnyinál többet.


Ha próbálkozol, és emésztetlenül látod a kakiban amit evett, akkor valószínűleg éretlen még. Mondjuk ha blw-szerűen kezded, akkor talán rá is lehet bízni a babára, mit akar megkóstolni. Bíznék benne, hogy tudja, mi a jó neki.

2022. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!