Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig nem baj ha nem eszik...

Meddig nem baj ha nem eszik darabosat?

Figyelt kérdés

10 hónapos, még mindig öklendezik tőle és meg akar fulladni.

Próbáltam én már mindenhogy, még puha, ínnyel szétnyomható falatokkal is, de ugyanez van. Kétszer majdnem megfulladt, orrán-száján jött ki a kaja, úgyhogy egyelőre jegelem a dolgot.


Szerintetek mikor fog rá megérni? Néha úgy érzem soha. A lányaimmal nem volt ilyen probléma.


2022. ápr. 11. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt, sokáig tartott, de én folytattam ilyen ez.

Olyan picire törtem, hogy tudtam meg nem tud fulladni.

2022. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szopni tudott?
2022. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, pedig próbálkoztunk nagyon. A másik két gyerekem igen, de csak rövid ideig.

Összefügg a kettő?

2022. ápr. 11. 22:48
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, lenőtt nyelv vagy arcizom gyengeség lehet mindkettő oka. Az elsőt a védőnő/gyerekorvos tudja ellenőrizni, a másodikhoz általában ők nem értenek, dévényest érdemes keresni hogy nézze meg.
2022. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Az enyém anyatejes volt de csak 1 éves kora előtti héten nem oklendezett a darabostól.

Azóta 5 éves, jó étvágyú, tisztán beszél

2022. ápr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Na itt jön elő hogy nem kezdik el időben a hozzátáplálást.Nem véletlen van kitalálva az a 4-6 hónap.De itt okosabbak attol aki ezt tanulta.Az én lányom 8 hónaposan azt ette amit mi.
2022. ápr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Önállóan eszik? Amit meg tud fogni? Lehet, az segítene. Egyébként ne parázd túl. A gyerekemnek 1 évesen jött ki az első foga, 2 éves volt, mire rendes kaját tudott enni. Ne siettesd, törd össze a kaját, lehet, pár hét és változik a helyzet.
2022. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

6-os, ezt az összefüggést hogy sikerült felállítani?

1. attól, hogy elkezdi a hozzátáplálást 4-6 hónaposan, ahogy az ajánlás mondja, még nem eszik feltétlenül MINDENT és pláne nem feltétlenül darabosat 10 hónaposan.

2. nagyon ügyes vagy, köszönjük, senki nem kérdezte. továbbá a kérdező gyereke is lehet, hogy megenné ugyanazt, csak pürés(ebb) állagban.


Kérdező,

ez oké, nyugi. Ha a darabosat nem kedveli, adj neki pürét, vagy legalább törd össze jobban az ételt, hogy krémesebb állagú legyen. 10 hónaposan még nyugodtan pürézhet, nem értem, miért kell a darabosat erőltetni. Ráér.

2022. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Persze,ráér,majd 20 évesen!🤦🤣🤣
2022. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
ha 10 hónaposan még nem eszik darabosat, akkor a következő lehetősége erre 20 évesen lesz? :D nagyon aggódsz, hogy egy vadidegen gyereke még esetleg jobban szeretne pürézni, kedves 6/9-es? :D
2022. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!