Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt valaki, akinek a...

Anndrea kérdése:

Van itt valaki, akinek a másfél éves gyereke alig eszik, darabosat meg egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
A kenyeret, kukacot, péksütit megrágja, ha a kanalasban van darab, akkor azt egyből tolja ki. Amúgy is alig eszik, és ha próbálom "beletömi" akkor egyszercsak kihányja.
2016. febr. 21. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányunk is ezt csinálta. Nem ette meg az olyan ételeket, amiben vegyesen volt pép és darab. Másfél évesen főleg teljesen pépes főzeléket, tejpépeket, tápszert evett. Rágni tudott, de mennyiségre keveset evett a darabos ételekből. A péksüteményeket, kenyeret egyáltalán nem ette meg. Minimális kekszet, húst, sült krumplit, almát evett, ha kedve volt hozzá.

Nem tudtam vele semmit csinálni, csak türelmesnek lenni. Idővel egyre jobb lett a helyzet. Most 3,5 éves, most se nagy evő, de egészséges, a súlya normális, szépen fejlődik. Most se szereti, ha egyben van az ételben folyékony és darabos rész. Pl. a levesből vagy a húst eszi, vagy csak a levet, de egy kanálban nem eszi meg.

2016. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kukacot eszik a gyerek?
2016. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem utálta a darabokat a pürékben, de a nagy legalább anno megette a kenyeret, így nem halt éhen a bölcsiben, amikor két évesen ment. A kicsivel meg nem tudom, mi lesz, lehet, adok vele egy csomag Abonettet, az nagyon megy - de azért még reménykedem, hogy rá hatni fog a csordaszellem. Egyébként a nagyobb is nagyjából kikupálódott, de kellett hozzá vagy egy fél év, mire nyitott az újdonságokra és most nagycsoport végén még mindig elég válogatósnak számít.
2016. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Mindkét fiammal nagyon sokat kinlódtam (a kicsivel még most is) mire elfogadták a darabos ételeket. A nagyobbik fiam közel 2,5 éves volt mikor bölcsis lett, onnantól kezdve egyre jobban nyitott a darabos ételek felé. az oviban már semmi gond nem volt vele. A kicsivel 1,5 évesen jelenleg ott tartunk,hogy ha a főzelékben vannak darabok azt nem eszi meg(hiába látja tőlünk és a tesótól), kiköpi, de pl. a bolognai spagettit azt megeszi. A főzelékeket teljesen pépesítem neki úgy imádja, bármilyen főzelékről legyen szó.
2016. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!