Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4-6 honapnal elobb...

Akik 4-6 honapnal elobb vezetik be a hozzataplalast, miert ugy csinaltak?

Figyelt kérdés

Tobb ismerosom 4, de van aki mar 3 honaposan nekiallt. Felmerült bennem a kerdes, hogy miert? Hiszen a csapbol is az folyik, hogy 6 honapnal elobb lehetoleg ne. Aki korabban kezdtek leirnatok mi volt az oka?

Nem szeretnék vitat, kivancsi vagyok!


2022. ápr. 17. 20:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Akik*
2022. ápr. 17. 20:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebből balhé lesz :D


Amúgy régen ajánlás volt a 4 hónap és sok védőnő, orvos nem halad a korral. Én tök megértem, hogy hallgatnak rájuk a szülők. Szerintem egyébként semmi baj nem történik, ha egy baba 4 hónaposan kóstolgat. Nem lesz roncs az emésztőrendszere, ahogy majd itt sokan leírják, de az én gyerekemmel nem kezdtem volna el semmiképp. Amúgy a 3 hónapos az komplett hülyeség, szerintem azt egy orvos sem ajánlja, max mennek a nagymama feje után.

2022. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kóstoltatnak,hogy 6 hónapos korra már ismerjen ízeket és rendesen át kezdhessenek állni az ételek bevezetésére,az még nem hozzátáplálás.

Ne gondold,hogy 6 hónapos meg lesz egy kisbaba és paff képes kanállal enni,el is fogadja ami rajta van és meg is eszik 1-2 kanálnál többet..

Meg kell tanulnia enni vele,meg kell ismerje az ízeket és ez nem 1 nap leforgása alatt történik meg.


Ha viszont már ismerősek az ízek hamarabb lehet vele egy kis 50-100g mennyiséget megetetni 6 hónapos korára.

Semmi baja nem lesz,ha nem azonnal csirkepörköltel kínálod a pici babát,de megkóstoltatni vele mondjuk egy kis almapürét vagy főtt répát simán lehet akkor is ha anyatejes akkor is,ha tápszeres.ha nem áll rá készen úgyis kiköpi és legközelebb el sem fogadja.

Nem lesz tőle baja,nem lesz hátránya,de 6 hónapos korig minimum az anyatej az elsődleges táplálékuk a piciknek.


Első gyerekesek általában szeretnének mindent a nagykönyv szerint csinálni.Másodiknál már tudod,hogy az sz*Rt se ér és úgy fogod csinálni ahogy a megérzéseid súgják.

2022. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, de nagyon brutàlis. Pont 20 ève az a who ajànlàsa, hogy tàpszeres babànàl is vàrjàk ki a 6 hònapos kort...

Szerintem ez olyan, mint a gyerek ültetèse, vezetgetèse, bèbikompba rakàsa. Biztos hallottàk, hogy karos, de talàn dacbòl csakazèrt is csinàljàk.

2022. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

2-es! Párom nagyszülei valaha orvosok voltak, nagymamája konkrétan gyerekorvos. Na ők például a 2 hónapos babámnál már mondogatták, hogy adjunk neki gyümölcslevet, igyon azt. Meg ugye ez az a kor volt, amikor nem volt divat éjszaka etetni a babát, teáztatták őket mézzel vagy cukorral. Ugyan ők személy szerint már nem praktizálnak, de van olyan volt hallgató társuk, aki a mai napig - nem tudom másként mondani - garázdálkodik, mint szülèszorvos (86 éves).

Az ok amúgy egyszerű volt: nem értek rá a nők. Haladni kellett, hogy mindent minél gyorsabban csináljon a gyerek, mert korán visszamentek dolgozni (párom pl alig volt 4 hónapos, amikor anyósom már teljes munkaidőben visszaállt), nem volt idő igény szerint szoptatni, tápszer alig volt elérhető, így maradt a “rendes” kaja cukrozott gyümölcslé, tea, rizsnyák és gabonafőzelékek formájában elsősorban.

2022. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Én igény szerint szoptatok,ettől függetlenül ha meglesz 4 hónapos én is kóstoltatni fogom.🤷🏼‍♀️

2 hónapos babának oda nyomni a gyümölcsleveket,cukros cuccokat és teákat abszolút hülyeség,de pl ha egy kis kanálról cuppog le valamennyi friss gyümölcspürét 4-5 hónaposan abból semmi baja nem fog származni.


Akinek már második,harmadik,sokadik gyerek van a családban amúgysem tud jobbat mint adni neki valamit néha.Hiszen látja a többi gyereket is enni.3-4 hónaposan már simán felfogja,hogy mit jelent az evés.Tudod hol hagynám ott cuppogni miközben mi eszünk,nyomok egy kicsit a szájába abból ami neki sem ártalmas aztán had nyammogjon rajta.Nem lemérgezed a kis embert,hanem ismerteted az ízekkel,egy kis kanál hegynyi ételt is hosszú percekig ízlelget még..:D


Mindent szabad csak ésszel,és nyílván nem 1-2 hónapos babáknak.

2022. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Mi úgy kezdtük, ahogy az orvos javasolta. Glutén már 4 hónapos kortól pl.
2022. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiammal 3,5 hónaposan kezdtük el mert nagyon kívánós volt, képes volt kivenni a kanalat vagy akármit a kezünkből, doki is rá bólintott. Kislányommal 5 hónaposan
2022. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
8. És ha két évesen a sört kívánja azt is adsz neki? Nem szeretek ítélkezni, de ne állítsd be ezt, mintha normális lenne.
2022. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi 4,5 hónapos korában kezdtük gyermekorvosi javaslatra. Kizárólag anyatejes babám megállt a növésben, nem gyarapodott a súlya, mert refluxos, és sugárban kihányt mindent. Próbáltuk előtte a sűrítőt (nutrilon) is, de nem volt nagy áttörés.


Először Sinlac-kal kezdtünk, 2 hét múlva már kevertem hozzá gyümölcsöket is. 2-3 hónap kellett, mire csökkent a reflux, megindult a súlya is, és már csak néhány naponta vannak bukások, hányás szerencsére nincs. Most 11 hónapos.

2022. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!