Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kit adtok a 6,5 honapos...

Kit adtok a 6,5 honapos babátoknak enni?

Figyelt kérdés

Iszsz baba, elkezdtük a HT, szereti is a hasát a baba. De én olyan elveszett vagyok és béna.sok minden evett már, az anya kérek meg könyv szerint haladunk, ahol irjak a húsokat is. Eddig csibe hust és majat adtam neki izlett is / otthoni csibe/ de honnan szedjek fiatal allattot marha, borju stb?

Miket eszik es mikor kb ilyen idős babátok? Hogy tegyen valtozatossa az étrendet?

Nálunk így zajlik:

7:00 cici—-> mi ilyenkor megyünk vissza aludni, mert neki 5:30 kor kipattannak a szemei, de addig legalább a férjem van vele, és én alszom 😂

9:00 pici cici- majd valami gyümölcs

12:00 cici, alvas

14:00 husi, krumpli ilyesmi

Aztán már egész nap csak cici

Akarnek csinalni rizskását, de hogy kell???


2022. ápr. 22. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Cici cici cici cici cici
2022. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szsrintem tök jòl haladtok. Ha akarsz, kinàlhatsz neki dèlutàn is mèg 1x gyümölcsöt vagy zöldsèget.
2022. ápr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

28.án lesz 7 hónapos a lányom.

Nagyjából így néz ki:

7kor kel, cici

8fele reggeli (kenyér falatkák, csirkemell sonka, virsli)

10fele cici, alvás

12körül ebéd, főzelék (krumpli, répa, borsó, szilva, brokkoli, sütőtök, csirkemell, csirkemáj, tojás sárgája, rizs válogatásaiból)

2 közt valamikor cici

15-16 óra fele gyümölcs (alma, banán, barack) vagy 2 napja kezdtük a natur joghurtot

Utána vacsiig valamikor cici

19óra vacsi, vagy az ebédből ami maradt, vagy kenyér, ahogy mi is sokszor eszünk azt

21fele cicin alvás


Ejjel 3x kel cicire

2022. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlgondolni. A rizst én megfőztem/szétfőztem és turmixoltam hozzá gyümölcsöt. Ahogy minden mást is.

Húst meg vettem a boltban és pont.

2022. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Én irigyellek, nálunk megkóstol ezt azt, aztán fordul is el, hogy kösz, de nem kell, adj cicit. 😂

Eddig egyedül a banán volt, amiből értelmes mennyiséget is evett, minden más az szó szerint csak kóstolás. Konkrétan idegbe rak, hogy azért a kanálnyi kajáért kell nekiállnom az etetési baxakodásnak, mert még nem tud ülni, tehát kva körülményes, hogy fogom is, etetem is, közben meg a két kezével végigkeni magát és minden mást is a meg nem evett maradékkal.

2022. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
5, hát én neked sem adnék gyereket, már bocsi...
2022. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
6, nem gond, szerencsére nem rajtad múlik. 😂😂
2022. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

Ezzel nincs is semmi gond. Végig keni, te meg össze takarítod. Ennyi. De ha idegbajos leszel az etetéstől, előbb utóbb evési zavarai lesznek a gyereknek. Ismerősöm is állandóan üvöltött a gyerekkel amiért kicsit válogatósabb volt, meg folyton panaszkodott ahelyett hogy oda figyelt volna, most meg 5 éves és 13kg kisfiú, a bicikli pedált nem bírja tekerni. Vegyél üveges kaját, ha bajosan megy a készítés. És had egyen maszatolva vagy ahogy jól esik neki.

2022. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!