Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit adtok 8 hónapos babátok...

Ti mit adtok 8 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés

Már abszolút nincs ötletem mit mivel párosítsak. Kislányom alapvetően jó evő bár a krumplit utálja. Ha valamiben megérzi hogy krumpli van azt nem eszi meg, kiköpi, összeszorítja a száját. És mindegy hogy frissen készített vagy bolti bébiétel.

Ti mit adtok a 8 hós babátoknak? Mit mivel szoktatok párosítani?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2015. ápr. 30. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:

alma-répa-husi

cukkini-rizs-husi

karalábé-répa-husi

cékla-rizs-husi

amugy barmilyen zöldéség, amit kapok, idényjellgűek a legjobbak.

2015. ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bármit bármivel :)

cékla-sütőtök-alma

alma-brokkoli

saláta-cukkini-alma

uborka-cukkini-saláta

brokkoli-sütőtök

szóval tényleg bármit bármivel megeszik, a legbizarabb dolgokat is. :)

2015. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az én fiam 8.5 hós. szintén párosítok mindent mindennel. tegnap pl cukkini-borsó-krumpli-husi....megsütve, párolva. már eszi a darabosat, tehát katonákat kapott. előtte répa-krumpli-borsó tejfölös habarással, pici kenyérrel. ma pici főtt répa (tegnapról maradt) borsóval, ezeket egyben kapja, mellé rizst csirkemellel. valszeg ezt a kettőt szűrön átpréselem és egy pici tejfölt keverek hozzá. holnap borsó fözeléket adok neki tejfölös habarással és pici kenyeret. (most a borsó van bevezetésen). de ha nem szereti a krumplit sűrítheted rizzsel, vagy máshogy megcsinálni a krumplit. pl ha sütöd, tegnap én úgy csináltam és sokkal jobb íze van mint a főtt krumplival. vagy már picit só, zöldfűszereket is használhatsz...miket és hogy csinálod? darabosat eszik már?
2015. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hű köszönöm, és az uborkát illetve cukkinit hogy készítitek?
2015. ápr. 30. 10:25
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


Darabosat nem eszik még, most szombaton lesz 8 hónapos, vagyis a csirkemell szokott néha picit darabosabb lenni nem tudom számít -e.

Igazából szereti a céklát, salátát, brokkolit/ imádja/, répa, sütőtök, körte, alma, meggy/ ez nem annyira jön be neki/, banán.

Az a baj hogy mostanában nagyon szenved a fogával / az első fogacska kibújását várjuk/ és sokszor még a pépeset illetve tej vagy gabona pépeket sem akarja elfogadni, még a tápszer is elég nehezen megy így az új ízek bevezetése is csúszik mindig egy picit. Most a sóskát illetve borsót akarom neki bevezetni mert úgy vettem észre hogy minden ami zöld azt eszi.


A rizst hogy készítsem, főzzem meg nagyon puhára és pépesítsem vagy hagyjam darabosra és keverjem a zöldséghez?


Én is próbálok idény zöldségeket, gyümölcsöket de van fagyasztóban is, pl meggyet anyósom tett el neki.


Általában mindent főzök és turmixolook, a gyümölcsöket csak nyersen hajlandó megenni. Próbáltam az almát főzni, párolni sütni is de csak nyersen tetszik neki így a gyümiket nyersen adom.


Illetve még kérdésem hogy elvileg már kaphat majd túrót, ha krémtúrót akarok akkor csak a gyümölcsöt összetöröm a túróval és kész is? tegyek hozzá még valamit. Citrommal szoktatok ízesíteni??


Uhhh bocsi hogy ennyi bajom van de első baba és nem gondoltam hogy ez a hozzátáplálás ilyen nagy fejtörést okoz majd. :D

Köszönöm mindenkinek.

2015. ápr. 30. 10:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve a meggy még banánnal keverve is nagyon savanyú volt de cukrot nem akartam beletenni, ti használtok cukrot vagy esetleg mással helyettesítitek, hallottam hogy ha már cukor akkor a nyírfacukor a jobb.. nagyon drága, megéri azt venni?
2015. ápr. 30. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

én a rizst nagyon puhára főzőm, általában, főzés után is hagyom fedő alatt még puhulni...utána szűrön átpréselem és akár tápszerrel kicsit elkevered hogy ne álljon össze. én még nem mertem a fiamnak egészben adni annak ellenére hogy eszi a darabosat, mert ugye a rizst még mi felnőttek sem rágjuk meg, a kicsinek meg lehet "megakadna" a torkán...stb.


uborkát én még nem adtam szerintem nem is fogok, majd csak akkor ha nyersen is eheti. cukkinit és megfőzve, vagy tegnap kicsit megsütve adtam. szereti, legalábbis megeszi :) picit sóztam is és szárított petrezselymet tettem rá. csak megpucolom és feldarabolom. magozni nem magozom, mert puhák a magok és szinte nincs is benne. tehát azzal nem bíbelődök.


az szerintem egy percig sem gond hogy a gyümölcsöt csak nyersen eszi, ugye úgy meg marad benne minden vitamin. az én fiam csak sütve-főzve eszi.


túrót én még nem adtam neki, de szerintem ha egy csepp citromot és egy csipet vaníliás cukrot teszel bele tuti semmi baja nem lesz.


én a meggyet általában szószként csinálom neki hússal és főtt krumplival. így is fanyar, de azt bevezettem neki a tejfölt és kicsit behabartam. sokkal finomabb volt. illetve ha édesíteni akarok akkor almát teszek bele, többnyire a sárga golden-t az finom édes. de ha egy pici cukrot teszel bele nem lesz baj. illetve szoktam körte-meggy, vagy körte-alma-meggy. a körte most nagyon édes és ezzel a golden almával fincsi a meggy. persze csak keveset teszek meggyből.


még az jutott eszembe, hogy én nem rég bevezettem neki az édesburgonyát, nagyon finom, sütőtök ízű, és helyettesítheted a krumplit vele.

2015. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :D
2015. máj. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!