Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van más is rajtam kívül, aki...

Van más is rajtam kívül, aki az 1 évesének nem ad még kézbe kaját, hogy ő harapjon?

Figyelt kérdés

1 éves és 4 hónapos lesz a gyerekem. Bármit meg tud enni, de én adogatom neki, mert különben megakad a torkán. Nagyjából max körömnyi darabokra vágom a dolgokat és szépen rágicsálja is.

De amint rá bízom az evést, szájüregnyi falatot harap le mindenből és szedhetem ki a torkából.


Már hülyének érzem magam hogy egy közel másfél éves gyereknek nem adok még kézbe semmit. De félek attól hogy megfullad. Volt már hogy alig bírtam kiszedni belőle.. Így érthető hogy nem próbálkozok.


2022. jún. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Rágóizmokat nem nézettél gyógytornásszal?
2022. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem nézettem még. Nem a rágás a gond, hanem a túl nagy harapás és a szájában forgatás hiánya. A bátyja is ilyen volt annak idején.

Egyikőjük sem tartja a szájában az ételt, hanem egyből nyeli. A kisebbik annyival van előrébb, hogy ő azért rág, de nem azért hogy kisebb legyen a szájában a kaja, hanem mert reflex. Így is lehet rágóizom gond?

2022. jún. 15. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Én akkora adagra vágom,hogy ne akadjon meg ,így nem tud nagyobbat rágni, az ujjacskáival felveszi és pont🤷‍♀️ ne adj neki nagy darabot.
2022. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és a nagyobbik fiad hogy tanult meg biztonságosan enni?
2022. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Idővel.... 😄 Másfél éves volt mikor már fotózva van banánnal a kezében. Szóval nem vagyok elkeseredve, csak hülyén érzem magam, hogy körülöttem én vagyok az egyetlen aki így óvatoskodik. Mások már 1 évesen eszik kézzel az egész kiflit.
2022. jún. 15. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy azért “nem tud” rágni, mert nem hagyod gyakorolni. Próbálj adni neki körömnyinél nagyobb darabokat, hadd rágja. Egyébként félre is nyeli, vagy csak te ijedsz meg és kapod ki a szájából a nagyobb falatot?
2022. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én először puhább gyümit (banán) adtam nekik, hogy harapják, de úgy, hogy én fogtam a banánt, ők csak haraptak. Majd rágtunk együtt, én is, hátha ellesik... Kb 1 hét alatt rájöttek a "titokra". Puha babakeksz és kuki volt, amit utána kaptak a kezükbe. Egyikük szépen eszi, másikuk párszor már öklendezett, mert teletömi a száját.


Habzsolósabbikom pl a kanalas kajára is nyitja a száját, hiába van benne az előző adag is... Ilyenkor nem adok többet, megvárom, míg lenyeli. Nem lehet, h ő is kis habzsolós? 😊

2022. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Abszolút habzsolós. Ráadásul ha tele is van és te eszel utána valamit, kéri. Végtelen gyomor..

Igen, félre is nyeli, nyitott szájjal kétségbeesett szemekkel lemerevedik, nem kap levegőt és amikor kiszedem, akkor elsírja magát. De nem tanul belőle, mert a következőt is így enné.

Pufit tud egyedül is enni, de van hogy az is megakad, legutóbb egy egész szál nyálas összeesett maradéka volt a torkán, nem tudom hogyan. Tehát egészben nyelte le, igaz már nem volt pufi állaga. De amúgy azt tudja enni az esetek többségében.

2022. jún. 15. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:
amikor szopott/cumisüvegből ivott, akkor is így evett?
2022. jún. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!