Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az ókorban hogyan zajlott a...

Az ókorban hogyan zajlott a hozzátáplálás? Kb mennyi idősen választották el a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2022. jún. 22. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kultúrák között lehetett különbség, de biztos, hogy sokkal tovább szoptatták őket. Addig, amíg darabos ételt tudtak már enni.
2022. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is addig szoptattak, amíg nem ehetett szilárdat a gyerek, aztán azt kapta, amit mindenki más és vagy felnőtt vagy nem.. ahogy mindenki más is abban a korban.. Én így képzelem, de nem értek hozzá.
2022. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
A falatkás hozzátáplálást is 6 hós kortól ajánlják. Régen az ókorban nem volt pürésítés, simán adták a gyereknek azt amit ők ettek, azért működik a BLW. Én abban sem hiszek hogy hány hósan mit lehet mit nem, nyílván ésszerű keretek között, de amikor a gyereken látod hogy érdekli, látod hogy ízlik neki, add oda. Ha a levesből odaadod neki a finom főtt husit, nem hiszem el, hogy rosszat teszel neki, pedig a húst nem ajánlják nem is tudom mennyi idős korig, nem is figyeltem, mert ez pl sokszor van a fejemben, hogy régen nem csapták fel a hozzátáplálási nagy könyvet, hogy na 6 hósan lehet enni krumplit de brokkolit csak a 7.-től. Szóval szerintem mértékkel mindent lehet, nagy hangsúlyt fektetve a zöldségekre gyümölcsökre, és minél kevésbé feldolgozott egy étel annál jobb.
2022. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Láttam egy műsort amiben mutatták hogy használtak öblös, elvékonyuló edényt itatásra, és találtak benne tej lenyomatot, meg gyümölcs lenyomatot. Szóval úgy gondolják valamilyen eszközzel pürésítették is a gyümiket.
2022. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt pürésítés, hanem megrágta az ételt a gyereknek az anya. Ahogy az idôseknek is megrágták az ételt, ha már nem volt foguk. Régen nem voltak még olyan finnyásak az emberek.
2022. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!