Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4és fél hónapos babátoknak mi...

4és fél hónapos babátoknak mi a napi étrendjük?

Figyelt kérdés

4 és fél hónaposak vagyunk 1 ciciből táplálom,de nem elég neki így a gyümölcsös babaételeket próbálom de max egy fél üveg többet nem eszik,a tápszer ízétől megborzong, próbálkoztam egy kicsi házi akácmézzel is de kiköpi.. lassan 5 hónaposak leszünk de még nem érte el a 6 kg sem 1 hónapban max 20 dkg szed fel magára és annyi...

Így erős baba,nagyon energikus is.. vidám... próbáltam hogy nagyon éhes legyen és úgy a tápszert,de inkább addig sír amig a ciciből max 2 korty (mert annyi jön délután) és már lenyugszik.. alszik.. de hallom amikor alszik hogy korog a kis gyomra.. a szivem szakad meg olyankor,és nem tudom mit tegyek???? Csak én vagyok egyedüli anyuka a világon akinek a babája a tápszert nem fogadja el??


2022. júl. 20. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ne adj neki mézet!!!! Botulizmust okozhat!!! 1 éves kor alatt nem adunk mézet a babának!!!
2022. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az 1-es írja, tilos mézet adni, nem is értem, erről még sosem hallottál? Nincs gyerekorvos, védőnő, akitől tanácsot tudsz kérni?
2022. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de nagyon komoly hiányosságok vannak nálad. Komolyan ilyen ad-hoc módon hogy lehet csinálni? A legfontosabb nem adunk mézet 1 éves kor alatt. Ez olyan alapvető dolog, hogy nem értem, hogy kerülhette el a figyelmed. Meghalhat a baba, ennyire gáz. Másik, ez véleményes de 6 hónapos kor alatti anyatejes babát nem táplálunk hozzá. Felesleges, nincs kész az emésztőrendszere. 6 hónapos korig kell megduplázni a súlyát, ha nem kifejezetten nagy súllyal született. Az hogy 4 hónaposan nincs 6 kg teljesen normális. Aztán babát nem éheztetünk ki. Nincs olyan, hogy majd ha farkas éhes lesz megeszi, kisgyerekkorban se alkalmazd ezt. És végül, honnan tudod, hogy nem elég neki a tejed? Hízik, van pisis, kakis pelus? Írod, hogy jókedvű, erős. Ha éhezne nem lenne az. A gyomorkorgás nem az éhség jele, hanem hogy össze-vissza eteted és mocorognak a belei. Nem vagyok elájulva a védőnőktől, mert sok hülyeséget tudnak mondani, de te nem beszéltél a sajátoddal soha? Ne haragudj, ha erősre sikeredett a hozzászólásom, nem akarlak bántani, de nagyon sürgősen beszereznék egy baba gondozási könyvet.
2022. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Még csak védőnő vagy háziorvos, de hozzátáplálás előtt csak utána olvas az ember a dolgoknak, és minden ilyen cikkben, táblázatban felhívják a figyelmet, hogy mézet egy éves kor alatt tilos adni…


Egyébként más fajta tápszert próbáltatok? Háziorvos véleményét kikérted? Ő mit mond?

2022. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Ki a fene mondta hogy adj neki mézet? A legnagyobb no-no.


A szoptatás lenne a legjobb, vagy többféle tápszert kipróbálni. Nem ugyanolyan az ízük.


Fejj neki tejet amennyit tudsz és keverj neki belőle babáknak való rizspirral rizsnyákot.


Én ennél többet nem adnék még.majd ráér később a gyümikkel, zöldségekkel.

2022. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez ugye csak egy troll. Szerintem csak direkt feszültséget akár kelteni
2022. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Uram adj erőt hát nagyon sok anyuka pont ilyrn emberek miatt nem mer kérdezni mert így letámadjátok!!! Azt hittem találok olyan anyukát aki tenyleg egy értelmes tanácsot ad!!! De CSAK SZÓLOK!!!! EGYSZERI ALKALOM VOKT A MÉZ KÉPZELJÉTEK EL!!! AZÓTA SEM ADTAM NEKI!!! LETÁMDJÁTOK AZ EMBERT OLYAN DOLLGOKMAL AMIT NEM IS TUDTOK!!Az első gyermekemnél képzeljétek el hogy 4 hónaposan bolti tejet felforraltam és abból csináltam híg tejbegrizt és cumisüvegből adtam!! 9- éves a kkslányom semmilyen allergiája nincs! És makk egészséges gyönyörű,mindent megeszik,nincs elhizva és nem csontkollekció!!! Nem etetem összevissza!!! Erről itt ki beszélt???? Csak le írtam miket szoktam adni!! Nem tudjátok hogy mikor mit adok neki stb.. de ítélkeztek mások fölött... és bocsi de aki könyvből neveli a gyerekét hát ezzel nem.dicsemednék!! Jah és igen beszélgetek a VÉDŐNŐMMEL!!!!
2022. júl. 20. 08:58
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
7. Oké. Hát akkor segítsen neked akinek 6 anyja volt :D micsoda egy proli tapló stílus, atyaég. Muci, etesd akkor, te gyereked. De ha ilyen okos vagy minek kérdezel? Nagyon beszóltál, hogy aki könyvből nevel ne legyen büszke. De büszke vagyok, hogy felkészültem és nem is kell a gyakori népét kérdezgetnem. Látszik, te semmilyen más könyvet nem vettél életedbe sem a kezedbe. De tudod mit, te vagy az okos, mi a hülyék. De tégy meg egy szívességet, mondd csak el a védőnőnek, hogy mézet adtál neki :D innentől befejeztem, mert ilyeneknek kár segíteni.
2022. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

hogy 4 hónaposan bolti tejet felforraltam és abból csináltam híg tejbegrizt és cumisüvegből adtam!! 9- éves a kkslányom semmilyen allergiája nincs!



Azt a jó eget!szuper hogy ilyen jól tápláltad!akkor most miért nem ezt csinálod!ha az első szuperul működött tejbegrizzel most miért kinzod a másodikat tápszerrel és anyatejjel!rántothús koviubit ....nyugodtan turmixolj le neki és hagy igya cumisüvegből!🤦‍♀️

2022. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké az egy dolog hogy egyszer adtál beki, de azért írja mindenki hogy ne adj többet....


Jézusom, mi most nem arról beszélünk, hogy jajj a barack sok az emésztőrendszerének, hanem hogy a mézben olyan dolgok vannak ami megöli a gyereked, szóval ja egyszer adtál, és utána gondolkodás nélkül leírtad ide, tehát nem tudtad hogy nem szabad, és mi akadályoz majd meg hogy ne keverj a kajájába később? Mi. Az hogy mi most jól lebasztunk.


Ha van egy gyereked akkor miért kell tanács?


Google a barátod, használd és fogd vissza magad.

2022. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!