Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 honapos kiwit evett, lehet...

13 honapos kiwit evett, lehet gond?

Figyelt kérdés

Mama adott neki egy egész kiwit magostól, mindenestül.

Mondjuk legalább megpucolta

😂

Korai is még a hozzatáplálási táblázat szerint meg hát maggal adta.

Miert ajánlják 1.5 éves kor után és mag nélkül? Mit figyeljek rajta, mi gond lehet belőle?

Nem parázom túl, csak nem tudom mi az oka, hogy 1 évesnek még nem ajánljak.


2022. júl. 25. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra, csak sokak érzékenyek rá kicsiként (nem allergia), míg nagyobbként semmi bajuk.

A legtöbb étellel így van.

Amúgy szaj körüli pirosság (kicsípi), gyomorérzékenység jellemző a max.

2022. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2es

Pont arra gondoltam, amit 1es írt, kiütés, hasfájás, ilyenek.

Nem fogok almatlanul forgolódni emiatt, csak erdekelt, mi az oka, hogy mag nélkül és 1.5 év után ajánlják.

Én kérek elnézést hogy kérdezni mertem...

Hess.

2022. júl. 25. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
A magyar hozzátáplálási táblázat elavult, és nélkülöz mindenféle logikát. Egy éves kor után mindent ehet a baba.
2022. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Hagyjad ezt az elvault táblázatot a fenébe. 1 éves kor felett mindent ehet és kell is. Egye azt amit ti. Csak hogy megnyugtassalak az enyém 6 hónaposan kapott, csak megpucoltam, magostól és az egyik kedvence. Kiválóan van.
2022. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

4, az hogy minden logikát nélkülöz, túlzás.

Vannak nehezebben emészthető vagy túl savas...stb. ételek, összetevők, amik bánthatják az érzékeny gyomrot és magadat szopatod, ha túl korán adsz a gyereknek. Ilyen pl: a gomba, amit pont kérdeztek a minap. De a citrusokat se bírja mindenki korán.

Még a blw-seknek is van egy rövid listájuk, amik dur bele helyett kerülendők.

És az "egyévesen már bármit ehet" csak arra vonatkozik, aki 1 év alatt is ütemesen haladt (magától).

Aki módjával kóstolgatott 1 év alatt esetleg pont érzékeny gyomor miatt, annak nem kell az első szülinapjára terülj terülj asztalkámmal készülni, mert nem áll készen mindenre.


Egyik gyerekem vasgyomrú, másik érzékenyke volt, vele nagyon oda kellett mindenre figyelni.

2022. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Mangó-kivi-alma, a hat hónapos fiam kedvence. Semmi baja tőle.
2022. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
6. Nincs ilyen lista. Méz, füstült húst tilos, teljes kiőrlésű nagyon módjával ugyanaz mint a püréseknek, de nem létezik kerülendő lista. És de bármit ehet. Aki 1 éves korig kóstoltat az nagyon késői. 9 hónapos kortól blw-s és pürés baba ugyanazt kellene, hogy egye. Egyéni érzékenység lehet, sajnálom, hogy nálatok ez volt, de ettől nem kell mindenkinek óvatoskodni.
2022. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

"Aki 1 éves korig kóstoltat az nagyon késői"


Mint (részben) blw-s (egyik gyerekkel követtem) vitatkoznék. Blw-seknél pont csak kóstoltatás a cél, nem étkezéskiváltás. A gyerek a saját ütemében ismerkedik az ételekkel. Tapint, szagol, ízlel és nem cél, hogy 1 éves korig étkezést váltsanak ki. Max. ha a gyerek is úgy akarja.

2022. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

9. Mint egy teljesen blw-s kisfiú anyukája mondom, hogy a kóstoltatás nem része a blw-nek. Fizikailag képtelenség lenne, hiszen a blw lényege, hogy ugyanazt eszi a család. Nem beszéltem kiváltásról, szimplán azt mondtam, hogy nem kell 1 éves korig kóstoltatni, bevezetgetni, mert a blw egy szűk 3 hónap, utána a pürés babáknak is ugyanazt kéne enniük.


De ne csináljunk hitvitát, mindenki etessen ahogy jónak látja, de egy biztos a másfél éves had ehessen kiwit, amennyit csak akar. Egészségére :)

2022. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

"Még a blw-seknek is van egy rövid listájuk, amik dur bele helyett kerülendők."


Igen. Méz, nyers hús, nyers tojás, füstöléssel tartósított húsfélék. Ennyi!

2022. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!