Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lesz valami baja a kisfiamnak...

Lesz valami baja a kisfiamnak ha most először adok neki tojást?

Figyelt kérdés

Igazából már sok mindent evett amiben van tojás pl: piskóta amit süttem, madártej, de ezt csak épp hogy kóstolta, rántotthús panírja, ebből elég sokat elég gyakran, rakottkrumpli, meg hát elég sok mindent amiben van tojás.


VISZONT konkrétan csak tojást még nem kapott gondolok itt pl. Rántottára, vagy tükörtojásra.

Eddig nem volt semmi baja semmilyen tojásos ételtől, de így simán csak a tojástól....?

Merthogy rántottát készítettem és

folyamat mondja hogy nyam-nyam...


Ja még annyit hozzátennék, hogy én úgy, főzök mindent, hogy nagyon megfőzöm.. tehát inkább égett legyen mint nyers😆

9hónapos a kisfiú


2022. júl. 30. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk megégett kaját nem kéne adni a gyereknek...

A leírtak alapján pedig nem most kap először tojást, hiszen már evett egy csomó tojásos ételt. A rakott krumpliban pl. konkrétan főtt tojás van, tehát már evett tojást. Hogy körülötte van még némi körítés, az egy dolog. Gondolom a rántottához is kap valamit: kenyeret, zöldséget stb. Miért lenne tőle baja?

2022. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
6 hónaposan első reggelije rántotta volt, jól bekajált :D Főleg, ha már találkozott vele semmi baja nem lesz, jó étvágyat hozzá.
2022. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

" én úgy, főzök mindent, hogy nagyon megfőzöm.. tehát inkább égett legyen mint nyers"

Ez nem feltétlen egészséges és nem feltétlen jó, mert gyakoraltilag minden tápanyagot tönkretesz a túl sok hö, az "inka´bb égett" meg kifejezetten káros

2022. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


A megégetés enyhe túlzás volt...

Nem égetem meg, de az viszont igaz, hogy nálam biztos nem nyers semmi, mert a szalmonella a legnagyobb félelmem. Sajnos testközelből tapasztaltam meg, egy nyersen maradt étel miatt.

2022. júl. 30. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

“piskóta amit süttem, madártej,“

Azt ugye tudod, hogy nem kellene cukorral tömni egy pár hónapos babát? Én inkább emiatt aggódnék, nem a tojás miatt

2022. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Süttem? Talán sütöttem..
2022. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha ezektől nem volt semmi baja, akkor most sem lesz.


Tej-tojásallergiás fiam tiszta kiütés volt a piskótától első alkalommal, mikor kapta. Pedig nem is evett pár falatnál többet belőle. Úgyhogy ha eddig nincs tünet, most sem kellene lennie.

2022. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!