Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9hónapos babának adhatok...

9hónapos babának adhatok tejbegrízt?

Figyelt kérdés

Konkrétan tejet még nem kapott, és még mindig anyatejes de már ugye rég hozzá van táplálva..

Olyat, hogy ízesített joghurtok, pl. Monte, vagy oikos joghurt, danonino ezeket imádja.. tejszelet stb.

Ilyet mind kapja régebb óta és nincs baja.


Nagyobb gyerekemmel este szoktuk megbeszélni, hogy mit kér reggelire , hogy mire felkel én már kész legyek vele, és a két gyerek együtt szokott enni minden reggel.

A kívánság a tejbegríz főzés volt.

Adhatok a 9hónaposnak?


2022. aug. 6. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen.
2022. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

9 honaposan mar ilyen szemetekkel tomod, mint tejszelet, danonino ... remelem buszke vagy magadra 🙄😏


Ezekhez a bolti szemetekhez kepest a tejbegriz megvaltas annak a gyenge kis artatalan szervezetenek...

2022. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez kamu. A tejszeletben mez van ami egy eves kor alatt a botulizmus miatt szigoruan tiltott es eletveszelyes. Nem kell hergelni a normalis embereket, vagy ha mar kitalalsz ilyeneket olyan ipari hulladekokat sorolj fel ami hiheto.
2022. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

2. Sehol nem írta, hogy ezeken él a gyerek, csak azt, hogy kapott már. De örülünk, hogy te biztosan csak tisztított napfénnyel táplálod a családod...

3. Peresze, halnak ám halomra a tejszeletben lévő méztől az 1 éven aluliak, tele vannak vele az újságok. Persze ha az első szülinapja másnapján adod a gyereknek a tejszeletet, akkor a botulizmus sírva szalad ki a világból.

🤷‍♀️🤦‍♀️

2022. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Heti 1x max 2x kap a felsorolt édességekből, és egy ekkora baba nem tud egy egész tejszeletet megenni... nyilván kb a negyedét ha megkapja.


Több zöldséget, gyümölcsöt kap mint azt gondolnád..de nem magyarázkodom.


Köszönöm a válaszokat.

2022. aug. 7. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Kerdezo, nem is nekunk kell magyarazkodnod, hanem majd neki kesobb mikor el lett cseszve az egeszsege. 🙄
2022. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Én anyatejjel főztem a tejbegrízt, olyat tuti kaphat. Mert úgy tudom, a tej csak 1 év után javasolt (bár ez a főtt tejre nem biztos, hogy vonatkozik). Ha esetleg sok van, akkor ez is opció. Fagyasztott tej esetén csekkold az ízét, ha rossz, főve, melegen még rosszabb lesz.
2022. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Igaz, írtad, hogy adsz neki ízesített joghurtot, tejszeletet, stb, amiből eszik egy kicsit, ezekben is van tej.


Nyugodtan főzzel neki is, max az o adagját (ha a nagyobb gyerkőcnek cukorral fozod) ne cukrozd es kakaó helyett inkább gyümölcsöt vagy termeszetes lekvárt tegyél bele, bar tudom, írtad, hogy adsz neki neha bolti édességet.


En adtam a kisfiamnak tejbegrizt is, igaz mi nem adunk neki semmi cukrot 3 eves kor elott, igy azt is max csak banánnal vagy termeszetes szilvalekvarral, gyümölcsökkel édesitettem.


Nem szeretnék en sem “Karen” lenni, azonban valóban még tul kicsi ahhoz, hogy az ízlését es az iz preferenciajat elrontsd ilyen bolti, cukros ételekkel es ezt nem bántásból írom. Tudom, hogy mi is felnottunk ezeken, de ha nekunk megvan a lehetőségünk, hogy jobban figyeljünk az egészségükre, akkor miért ne :) a méz valóban nem ajánlott egy eves kor alatt, mert botulizmust okozhat.

2022. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!