Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor tanult meg a gyermeked...

Mikor tanult meg a gyermeked önállóan kanállal enni?

Figyelt kérdés
Az én kicsim most 13 hónapos. Egy hónapja adok neki kanalat az etetéseknél, de még mindig csak játszik vele, nem nagyon megy neki. Mintha nem is érdekelné...kézzel egyébként nagyon szépen eszik. Mikor várható javulás, mit tegyek?

2022. aug. 24. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Joghurtot, levest, főzeléket nehéz kézzel enni. Adj neki ilyesmit, és akkor rájön a kanál funkciójára.
2022. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

majd rájön. A nagy már egy éves kora előtt kanalazott (nyilván nem tisztán) és pohárból ivott.

Az ikrek 1 évesen kezdtek, az egyikük 1 hónap alatt szebben evett kanállal mint a 2 éves unokatesójuk. A másik meg kb 2,5évesen.

Pohárból szintén később ittak mint a nővérük.


Adj neki kanalat. Gyakorol, aztán majd egyre jobb lesz.

2022. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 1 évesen kezdtük a kanalazást, jó sűrű tejpéppel, olyannal, amiben megáll a kanál. Így azért nem öntötte az egészet az ölébe azonnal. Néha megfordította a kanalat, akkor persze lepotyogott, utána szétkente stb... Most 17 hónapos, és nagyon ügyes, nem fordítja lefelé a kanalat, a hígabb dolgokkal is ügyes, 80%-ban a szájába megy, de valamiért túl nagyot merít néha, és kétoldalt lefolyik, ami az előkében/ölében landol. Már nem hagyja, hogy segítsek, így marad a takarítás. Nálunk ez egy lassú fokozatos folyamat volt, kicsit beleőszültem/őszülök, de mire bölcsibe megy, szeretném, ha ügyesen enne egyedül.
2022. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hósan adtam a kezébe a kanalat, véletlenül be be talált, 1 évesen már betalált, de hamar elfáradt, kb 1.5 évesen már egyedül kanalazott, néha nem a szájába😁
2022. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos, a kezdetektől kap kanalat. Többnyire játszik vele, de van, hogy a jó vége kerül a szájába.
2022. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1,5 èvesen. 20 hònapos, egyedül eszik/iszik.
2022. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!