Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adjak délután is...

Mikortól adjak délután is pürét a babámnak?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, szerencsére nem válogat, mindenféle püré állagú dolgot megeszik amit be lehetett vezetni a ht elején. Mindig délelőtt eszik pürét.

Az új ízt sinlac pépbe kevertem kis arányban, majd később vagy fordítottam az arányon, vagy pedig a pürét ette magában.


Azt vettem észre, hogy kezdetben 5, most pedig kb. 7-9 óra múlva kakálja ki a pürét. Emiatt nem szeretnék neki még délután adni, mert félek, hogy éjszaka jön rá a kakálás és nem tud tőle aludni. Nagyon nem szeretném ha felkelne rá, mert nagyon megszenvedünk az alvással, ami szerencsére javulni látszik.


KÉRDÉSEM: szerinted mikor adhatok már neki délután is pürét esetleg pépet, hogy biztosan ne keljen fel éjszaka?



2022. szept. 17. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém majdnem 9 hónapos volt, mire nem tekergőzött éjszaka ha kora délután kaját adtam neki. Ezért többnyire nem is adtam, csak néha bepróbálkoztam. Egyébként az, hogy átaludta az éjszakát előbb volt, mint hogy rendszeresen kapott volna kását/pürét délután. Ha egy hónapja kezdtétek a hozzátáplálást, akkor én még nem adnék neki ennyiszer. Most voltunk a 9 hónapos státuszon, mondta is a védőnő, hogy még csak 2x kell ennie.
2022. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

Én kb 5 hónaposan váltottam ki a 2. étkezést mind a 2 gyerekemnél. Sosem keltek fel éjjel kakilni.


(Le lehet pontozni, gserekorvossal konzultálva volt végig minden)

2022. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Most keztétek a hozzátáplálást, várj még korai..először minél többel ismerkedjetek meg, meg hosszabb idejig az állandóság miatt, hogy később se válogasson.
2022. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fokozatosan apadt el a tejem, így amikor már nem volt neki elég, az orvos javaslatára (a tej apadása miatt és mert nehezen kakált ezelőtt) ezzel a Sinlac péppel ki kellett váltani egy étkezést és így ehhez keverve fokozatosan vezetni be az ízeket. Ez így jó is volt, de végül kellett a tápszer, olyannyira, hogy azóta elapadt a tejem és már csak azt kap. Napi 6x eszik, abból a 2. a püré.


De a védőnő és az orvos azt mondja, a délelőtti püré mellett adjak neki délután is már 1-2 evőkanálnyit, majd rá tápszert. Mondván, majd megszokja a hasa. Én inkább figyelném még tovább a pelust, mert sok minden 7 óra múlva jön ki neki. Éjszaka ő nem kakál, csak tekereg és még-meg ébred, de óránként ha bántja a hasát valami. És onnan tudom, hogy a hasa miatt, mert ilyenkor reggeli ébredés után kipakolt rendesen.

2022. szept. 18. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!