Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Titeket altattak az oviban?...

Titeket altattak az oviban? Mikortól nem aludtatok délután? (s hányban születtél?)

Figyelt kérdés

A sok "oviban már nem alszik a gyerek" kérdés kapcsán vetődött fel bennem a kérdés.


Konkrétan az, hogy bár minket alapból nem altattak az oviban, mert olyan oviba jártam (Oda csak azért vitték a gyerekeket, hogy legyenek egy kicsit gyerekek közt, de 12-13 közt vittek haza mindenkit), de otthon se aludtam délután sohase, amióta emlékeim vannak (4 éves koromtól).

Sőt, emlékszek, hogy 1. osztály előtti nyáron, mikor nagybátyáméknál voltunk, a felesége megkérdezte, hogy mikor alszok délután, hogy ahhoz igazítsák a programokat. Én azt hittem, hogy ilyen csak az amerikai filmekben van, ő meg először nem is akarta elhinni, hogy nem alszok délután.


2001-es vagyok. (Meg nem tudom mennyire számít, de nem Magyarországon élek, hanem Erdélyben.)



2022. ápr. 28. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem Magyarországon születtem, a kilencvenes évek közepén voltam ovis. Nálunk nem altatták a gyerekeket (ha jól tudom, most sem altatják).

8-14-ig volt ovi és mi csak uzsonnát kaptunk bent (általában vajas-mézes, vajas-parízeres kenyeret bűnrossz tejjel😂)

Férjem magyarországi, 1990-ben kezdte az ovit, őket altatták. Igazából ugyanúgy működött a rendszer, mint most a lányunknál.

2022. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem altattak, de volt alvásidő. Le kellett feküdni, az óvonéni mesélt valamit, és ha nem tudtál aludni, akkor csendben kellett lenni.
2022. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Magyar óvodákban kb. fél 1 és fél 3 között van délutáni pihenő, feküdni kell, aludni nem muszáj. Jobb helyeken a nagycsoportosok felkelhetnek csendben rajzolni. Az én lányom 2 éves kora óta nem alszik itthon délután, de az oviban simán elalszik, úgyhogy én örülök, hogy ilyen a rendszer.
2022. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
90-ben születtem. Volt az oviban alvás és otthon is kötelező volt. Illetve hát le kellett feküdni és ha más nem csendben lenni. Arra nem emlékszem hogy ment pontosan a dolog, csak az ilyen szétnyitható táboriágy szerű zsákszagú ágy rémlik az oviból. 😅
2022. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

93-96-ig voltam ovis, kellett aludni, vagy legalább csendben feküdni az ágyban. Tesóm 96-99-ig volt ovis, nekik is volt alvás.

Van több óvónő ismerősöm, most is van délutáni alvásidő. Nem kötelező aludni, aki nem alszik, csendben rajzolhat, de nem zavarhatja a többieket.

2022. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csak nagycsoportos voltam, és 2-3 alkalommal maradtam csak ott, mert mindig vittek haza délben. Nálunk nem volt kötelező az alvás. Feküdni kellett, aki nem aludt, annak adtak egy könyvet, és szigorúan csak könyvet, más játékot nem, csendben lehetett nézegetni :) 82. szeptembertől 83. júniusig voltam ovis.
2022. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1992es vagyok, én 2 éves korom óta nem aludtam délben.

Nalunk kötelező alvás volt, nem volt elég, hogy csendben legyek. Így fél napos lettem, ebéd után mentem haza.


Tesóim 2008 és 2010esek, naluk aki aludt, aludt, aki nem az halkan rajzolhatott, könyvet nézegethetett


Fiam most kezdte az ovit, 3 éves lett ho elején. Itt is kötelező az alvás, de ő sem alszik nappal 2 éves kora óta. Igy egyenlőre míg itthon vagyok a kicsivel, jön haza délben. Utána valószínű oviváltás lesz, ha visszamegyek dolgozni.

2022. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1 napot se aludtam. Középsőbe jártam meg 2x nagycsoportba. De feküdnöm kellett.
2022. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Volt altatás kiscsoportos kortól egészen végig. De sokszor nem aludtam, csak csendben feküdtem. 84-ben születtem.
2022. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Altattak minket, és most óvónőként én is altatok. Persze most divat lett hogy ez kínzás a gyereknek, nehogy már sérüljön lelkileg mert egy órát csendben kell pihenni.

Te ovit váltasz, mert a gyereknek aludni kell? 🧐

2022. ápr. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!