Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Romlott üveges bébiételt...

Romlott üveges bébiételt adtam a babának, lehet baj?

Figyelt kérdés
Max 2 napig szoktam a hűtőben tárolni a bébiételeket, de most az ünnepek miatt teljesen összezavarodtam. Elkezdtem etetni a babát, aztán jutott eszembe, hogy ez az üveg már 3 napja van felbontva, nem 2. Addigra már 2 kanállal megevett belőle. Megkóstoltam, és nem volt kifejezetten romlott íze, de mintha egy kis mellékíze lett volna. Beteg lehet tőle a babám? :( Mikor jelentkezhetnek a tünetek? 6 és fél hónapos a babám.

2022. nov. 2. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez azért nem így működik. Gondolod, hogy nincs bőségesen ráhagyva a felhasználhatósági idő egy csecsemő esetében? Nem lesz semmi baja a babának.
2022. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A múltkor itt valaki 7 hónapja felbontott és lejárt szavatosságú tápszerrel etette a gyerekét, és még neki állt feljebb. :D

Ez ahhoz képest semmi, ne aggódj.

2022. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondolnám hogy az az egy nap túl sokat számítana. Nem egy hete lejárt kaját adtál neki. Szerintem nem lesz gond.
2022. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A ráírt infók nem sokat jelentenek, csak azt, hoyg addig garantálják a minöséget. ezt úgy állapítják meg, hogy legalább dupla annyi ideig is tökéletes marad, éppena biztonság miatt.

Eleve a bébiétel nem "tudja", mikor "jár le" a 2 x 24 óra - mert a két nap ezt jelenti -, hanem ez csak elég általános tájékoztatás csupán. Ha ízre, illatra nem érezted, hogy baja van, akkor a gyereket nyugodtan meg lehet vele etetni, semmi, de semmi baja sem lesz töle.

2022. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi , velem is történt ilyen. Semmi baja nem lesz.
2022. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Eddig nem volt gond, remélem nem is lesz már! :)
2022. nov. 2. 11:34
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
És minden napra jut egy ilyen kérdés... és gyerekük van ezeknek is..... 🥴
2022. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Erre csak annyit mondok, hogy én tegnap romlott májkrémet ettem, mármint konkrétan Tök jó illata volt, még bőven nem járt le, de amikor bevettem a számba, olyan ízt még sosem éreztem, nagyon undorító volt. Ma reggel újat nyitottunk, UGYANAZ AZ ÍZ... Ment a macskának. De természetesen semmi bajom. Az utóbbi időben többször ettem sajnos 1-1 falatot romlott vagy penészes ételből, de még hányingerem vagy hasmenésem sem volt. Nyugi :)


Én egyébként nagyon finnyás vagyok ilyen téren, próbálok minden ilyen csomagoltat max 2-3 nap alatt megenni. Kivéve margarin/szendvicskrém.

2022. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.....és megjött a napi "minek szül az ilyen" válasz is....
2022. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!