Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hónapos gyermeketek miket...

13 hónapos gyermeketek miket eszik?

Figyelt kérdés

Az én kislányom, attól függetlenül, hogy eszeget kb mindent, még mindig igényli a cicit majdnem minden étkezés után. Nem tudom ez jelent-e esetleg bajt.

Inni nagyon nagyon keveset iszik, hiába kínálom, 2-3 korty jó esetben, de legtöbbször csak zárja a száját és fordul el.

Reggel mindig együtt reggelizunk, de a kenyeret egyszerűen nem akarja elfogadni, leeszi róla a felvagottat, meg persze beletúr .

Nálatok mi a kicsi kedvenc kajaja, itala? Miket szokott enni?



2022. nov. 19. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

13 hónaposan nagyjából ugyanez volt. Majdnem.mindenből kap amit én is eszem, de még 80%ban anyatejen élt, ami tetszett neki abból elnyammogott pár falatot. Ennek megfelelően inni is csak pár kortyot ivott. A védőnő és a gyerekdoki szerint is teljesen normális, majd eszik ha akar.

Kedvence ilyen korban a bármilyen gyümölcs volt, nyers sárgarépa, hal, marhahús. Teljesen elutasította a péktermékeket, főtt zöldségeket, szószos, pépes ételeket, ezt úgy 2 éves koráig tartotta is. (amúgy most lesz három éves, péksüteményt, kenyeret, főzelékféléket egyáltalán nem eszik azóta sem, nagyon néha egy-egy falatot.)

2022. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ebben a korban a kenyéren kívül mindent megevett már, igaz elég hektikus mennyiségben. A kenyeret viszont mindig félre tolta vagy ledobálta a földre, néha még most is, pedig most már 15 hónapos. Gyümölcs és zöldség minden esetben elnyerte a tetszését, főleg akkor, amikor több féle szín volt a tányérján.
2022. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam is, ő mindent eszik, amit én, a mennyiség a kérdéses. Igyekszem cukor és só nélkül főzni, így kaphat ő is mindenből. A kenyeret ő se szereti, ha melegszendvicset csinálunk, akkor esetleg úgy, de sokszor inkább csak leeszi a sajtot róla, meg megeszi a mellé vágott zöldségeket (paradicsom, uborka, paprika, hagyma), de a kenyeret nem nagyon.

Nála ami bármikor jöhet kb, a gyümölcsös zabkása, főtt zöldséges főételek, tészta ételek, grillezett csirke, rizibizi, bár abból először kieszi a borsót sokszor, natúr görögjoghurt, stb. De amúgy mindent eszik, férjem most csinált neki céklás krumplit, fasírttal és párolt karalábéval és úgy tolta, hogy csak pislogtunk, hogy milyen jóízűen eszi.

És ettől függetlenül napjában 5x minimum kér cicit. 😂

2022. nov. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!