Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Teljesen összezavarodtam!...

Teljesen összezavarodtam! Akkor most lehet adni a 4 hós babának répát, csak üvegeset?

Figyelt kérdés
Orvosi javaslatra elkezdtük a hozzátáplálást. Adhatok a babának répapürét, olyat ami üveges?
2022. dec. 24. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tök mindegy, hogy üvegeset adsz, vagy megfőzöd otthon és pürésíted.
2022. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet. Szerintem keress masik orvost.
2022. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
5 honaposan frissen fozott repaval kezdtuk a hozzataplalast orvosi ajanlasra.o mindjart a repat mondta,azt adjak eloszor,mindegy milyet,uvegeset,otthonit,az teljesen mindegy...es mivel maximalisan megbizom az orrvosunkbn hallgattam ra.
2022. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet üvegeset is. Mindegyik gyereknél répával kezdtem a hozzátáplálást, tápszeresek voltak, védőnő ajánlotta.
2022. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
"Sokan nem tudják, hogy a gyökérzöldségek fel tudják halmozni a nitrátot. Ezért nyolc hónapos kor alatt inkább ne adjuk a gyerekeknek, vagy tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket - olvasható a Nébih által fenntartott Ételt csak okosan oldalon.Sep 11, 2019"
2022. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Mind a 2 gyerekemnek 4 hónaposan a répa az elsők közt volt.

Én úgy főztem. Adhatsz üvegeset is, csak szerintem az pénzkidobás. Eleinte nem eszik mennyiséget, csak kostol, az üveges meg nem áll el felbontva napokig.

2022. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom, a friss, primőr répában lehet túl sok nitrát, ahogy öregszik a gyökér, lebomlik, így aztán babának inkább öregebb répát lehet főzni, nem a frissen földből kihúzottat. Az üvegesben ugyanaz van, emiatt nem vedd azt.
2022. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Mire hivatkozva javasolta az orvos?

A jelenlegi ajánlás 6 hónapos kortól javasolja a hozzátáplálást.

2022. dec. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Az üvegeseket valóban jobban ellenőrzik. De a frissen főzöttbe se sok baba halt még bele, add nyugodtan azt.
2022. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

8-as! Biztos megvolt az oka, hogy az orvos így döntött. Nem ez volt a kérdés! Nekem az első gyerekemnél fogyni kezdett a tejem, de semelyik tápszert nem fogadta el, ezért kellett nekünk is 4 hósan kezdeni. Mi lett volna erre a javaslatod? Ha dokit váltottam volna, más lett volna a helyzet? A kérdező nem fejtette ki a miértet, mert nem arra kíváncsi, hogy béna-e a dokija, hanem, hogy ehet-e répát a gyerek.

Amúgy igen, ehet.

2022. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!