Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem iszik, nem eszik az egy...

Nem iszik, nem eszik az egy éves fiam! Mit tehetünk még?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapos kora óta csinálja. Először az anyja mellet kezdte elutasítani. Aztán tápszert sem kérte, cumisüveg szóba sem jöhetett. Tejfehérje allergiás volt, már kinőtte, tejterméket is eszik. 4 hós kora óta hozzátáplálunk, sokáig kihányta az ételt. Bármit és bármikor. Nehezen ment a hozzátáplálás, volt hogy csak zene közben volt hajlandó enni. Most is azt csinálja, DE úgyis egy harc az etetés. Ha nem megy a telefon akkor védekezik kezével lábával. Ha egyedül eszik, 2 falat után kezdi ledobálni és úgy csinál mintha jól lakott volna, tehàt az sem megy…Már gondoltunk arra hogy az evés rossz élmény lett a számára a sok hányás miatt és hogy fogadni kellene egy szakembert segítségül. Ami nagyon aggaszt, hogy mostanra már a folyadék bevitel is rettentő nehezen megy. Semmilyen etetőcumi, itatópohár, szívószál vagy sima pohár nem jöhet szóba. Semmiből nem hajlandó inni, mindent kanállal imádkozom belé. De azért itt is feltenném a kérdést hogy volte valakinél hasonló esett és ha igen, hogyan jött rendbe a pici étkezése?

2022. dec. 26. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelően gyarapszik? Amúgy tényleg a szakember az első gondolatom.
2022. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%
Nagyon nem okè szerintem, főleg ha inni sem akar. Szakember/pszichològus/dietetikus. Vèrkèp, allergia vizsgálat, gasztros doki megvolt?
2022. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Voltak gondok a súlygyarapodással is, most 9 kg fölött van picivel, 13 hónapos. Kivizsgálásokon volt, ott mindent rendben találtak. Gasztroenterológushoz még nem vittük el, de ez volt a következő gondolatunk. Illetve online tréning egy szakértővel aki táplálkozási zavarokkal foglalkozik. Ezek jutottak eszünkbe.
2022. dec. 26. 20:41
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
súlyával semmi baj, abszolút nem kevés, valamit mégiscsak eszik…
2022. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Ez nagyon extrém, abszolút kívül esik a normális fejlődésen. Csak azért írom, mert nem lehet így megutaltatni egy gyerekkel az evést, ez nem a ti hibátok.

Nem voltatok neurológián? Lehet hogy a nyelési reflex-szel van valami gond nála/ túl érzékeny vagy félrenyel rendszeresen.

2022. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mivel kanálból eszik-iszik és ha folyékonyat kapja pl tápszert volt rá példa hogy félrenyelt, utána még jobban ment a védekezés. Azt már megfigyeltem hogy attól is tart. Több sebből vérzik a dolog sajnos, de már kevesek vagyunk hozzá.

Köszönöm utolsó a tippet!

2022. dec. 26. 21:26
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy segíthet-e.


A húgom gluténérzékeny és stresszesebb időszakokban pl. ő sem evett, aztán kihagytuk a glutént és azóta szépen nő a súlya (ráadásul ő, amúgy orvos, és mindenki látta az orvosin is, hogy valami furcsa, de pont a gluténintoleranciára nem tippelt senki gyerekként sem, így csak egyetem után diagnosztizálták, akkor már csontritkulással és hiánybetegségekkel). Ha a többi nem segít, megpróbálkoznék még egyszer az ételintoleranciákkal/allergiákkal, hátha annak kihagyása mégis segít.

2022. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Én eldöntöttem hogy nem harcolok vele. Lerakták elé a falatkákat, ha eszik eszik, ha nem nem. Persze belül majdnem megőrültem hogy 1 évesen az anyatejen kívül még k3t korty vizen kívül semmit nem fogadott el. Egyetlen kanál pépet sem, semmit amit én adtam. Csak magától volt hajlandó csipegetni. Ha elkezdtem erőltetni, azért sem volt hajlandó enni.

Épp 8kiló volt 1 évesen. 2 éves korára lett 9 kg. 3 évesen 10 kg. Nagyon lassan gyarapszik, de okos, ügyes kislány.

Annyit tudsz tenni, hogy nem piszkálod, hagyod egy ideig mindenképpen hogy egyedül egyen, ne érezze a drámát meg hogy muszáj enni. Mindig üljön le az asztalhoz mikor eszel/esztek, valamit csak meg fog kívánni. Csinálj színes, vonzó falatkákat, pl. sütikiszúróval lehet felvágottat, sajtot, toját, kenyeret formázni, díszíteni. Ha tetszik neki meg fogja kóstolni.

2022. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 babyboom567 ***** válasza:
100%

Szerintem ez itt már több mint rossz szokás.

Nézetni kéne,hogy tud e rendesen nyelni,fel van e válva a nyelve(nekünk pl 3 évesen derült ki,hogy jah bocs lehet ezért nem beszél a gyerek mert le van tapadva a nyelve),és azt is meg kellene nézetni,hogy rendesen működnek az arcizmai.

Bár nekem első hallásra prader willi szindróma ugrik be,ott is ennyire nehezen táplálhatók eleinte a gyerekek.

2022. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy nem iszik. Még az ételt elé tudom tenni és valamennyi csak belekerül a kis gyomrába, de a folyadékot semmiből sem issza meg. Pohárból nem tud inni,leönti magát és ha én kínálom elfordítja a fejét.

Én már idegroncs vagyok.

Utolsónak: igen nehéz elviselni hogy ott van előtte és nem a szájába teszi hanem ledobja a földre beletúrja a hajába. És nem azért mert maszatol, mert az rendben van hanem azért mert nem eszi meg. Az egy kezemen tudom megszámolni mikor evett meg valamit jóízűen. Ugyan azt a következő alkalommal már nem kérte.

Hálás vagyok hogy segítettek!

2022. dec. 26. 22:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!