Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Már 8 foga kint van de még...

Már 8 foga kint van de még mindig nem eszik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok kérlek segítsetek mert már úgy érzem tényleg megőrülök. Most lett 10 hónapos a kisfiam, 7 hónapos korában jött ki az 1. foga, azóta kb alig akar enni püréset, szinte csak cicizne meg vizet inna. Pár napja kijött az utolsó metszőfoga is. Lehetséges hogy az őrlői is jönnek? Mert még mindig nem akar enni semmit én meg már kivagyok teljesen, mindent megpróbáltam már. Szerintem nem normális hogy egy 10 hónapos 2naponta kakil csak, akkor is csak nagyon keveset (a tejem már biztosan nem elég neki ezek szerint) és nem eszik semmit.. mit tegyek? El vagyok keseredve.

2022. dec. 31. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Lehet hogy csak a kanalas dolgokkal van baja, vagy önállóan akarna enni.

Darabosat próbáltál elétenni, amit saját maga meg tud fogni és elcsócsálni?

2022. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia a fogzás miatt szinte sem.it nem eszik az én fiam se ha éhes lenne biztosan kérne az ételt vagy acicit.

Irritálja a az ínyét ezért nrm esik jól

2022. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az én kisfiam egy éves. 8 foga van. Kanalasat eszik, de csak ha tökéletesen pürés. Ha van benne darab, akkor öklendezik. Próbáltam itthon csinálni neki, venni az olyan bébiételt, amiben vannak darabok, egyik se jó. Mai napig a 4-5 hónaposoknak való teljesen sima pürét eszi. Viszont, ha kiteszem elé a darabost, úgy kézzel szépen felcsípi, csirkemellet apróra szedve, főtt tesztat, tojást, zöldséget, bármit. Én azt látom rajta, hogy ha maga viszi a szájába, úgy tudja, mire számítson, ha meg a kanállal megy be neki a darab, azon “meglepődik”, és öklendezik. Próbáld ki te is, hogy kirakod elé a puhára párolt krumplit, répát, körömnyi tészta darabot, hátha felveszi és a szájába teszi.
2022. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ez ilyen. Tápszer?
2022. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Tök normális, ha egy amyatejes csak 2 naponta kakil. Ez azt jelenti, jól hasznosítja az anyatejet. Amíg nem fogy, addig biztosan elég tápláló, amit kap. A semmitől ugyanis nem hízik.

Ha nem fogadja el a pépet, kínáld darabossal. Nézz utána a blw-nek.

2022. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem már 6 hónaposan sem fogadták el a pépet. Próbáld meg a darabosat.

Nalam ha fogzás van, akkor többet rágnak mint alapból. Ingerli az ínyét, vagy nem tudom. 15hónapos a kocsi, 8 foga van.

2022. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem eszi sajnos a darabosat sem :(
2022. dec. 31. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, amíg nem fogy, nincs gond. Kínáld, ha ti is esztek, hátha megjön a kedve.
2022. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha leteszel számára elérhető helyre egy tányért mintegy véletlenül némi hámozott banánnal, kölesgolyóval (nálunk abszolút kedvenc volt), kiflivel vagy hasonlóval nem kezdi el nézegetni, hozzányúlni, megrágcsálni? Nem kell tukmálni, max. néha ti vesztek egy-egy darabot belőle, hogy lássa, mit kellene vele kezdeni.
2022. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!