Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másfél éves babam még mindig...

Másfél éves babam még mindig kétszer eszik éjjel, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

leirom a napi etrendjet, nem lehetne ehes, mégis eszik.pl;

Reggeli 1.5-2 dl tejbegriz(sűrűn/ahogy kell

Tizorai tejszelet,

Ebed sűrű leves masfel merovel, vagy második,az is ennyi kb.de csak az egyiket eszi

Uzsi, tejital, ezenkivul vagy tejszelet vagy joghurt,,ilyesmi

Vacsi 1,5-2 virsli,vagy tojas,vagy muzli tejjel.az utolso inkabb akkor ha du valami eroset eszik uzsira,

Napkozben meg ragcsal kukot,gyumi levet iszik es vizet,

Ez keves lenne, vagy mit rontok el,probaltam ejjel vizzel kinalni, de kell neki a kaja,2x150táp.1korul meg 5fele.ha valaki jart mar igy vagy eszrevette mit rontok el, legyszi irjon,koszi elore is.


2015. júl. 31. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A helyében én is éhes lennék.

Tejszelettel, tejitallal nem fog jól lakni egy másfél éves, aki jó esetben egész nap megy, pörög.

Mikor eszik gyümölcsöt, zöldséget, húst?

Kenyérfélét egyáltalán nem eszik?

2015. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
PerSze hogy eszik, csak peldat irtam egy napi kajara, tejszelet uzsi vagy tizorai,ebedet minden nap ugy alakitom,hogy legyen benne hus es zoldseg, figyelem hogy minden heten legyen hal.tojast is eszik min 3szor eg heten, kenyeret eszik vacsihoz, vagy ebedhez, de van hogy a reggeli iaz,pl teliszalami kenyer sajt,,
2015. júl. 31. 13:21
 3/23 A kérdező kommentje:
EzeK itt peldak...olvass figyelmesebben,a mennyiseg miatt irtam, ja es a vacsira raiszik meg 3dl kakaot.
2015. júl. 31. 13:23
 4/23 anonim ***** válasza:

Sztem ez kevés és nem laktató egy 1,5 évesnek.



17 hónapos a kislányunk, Ő így eszik:

Reggeli 240 ml tápszer (8-fél 9)

Tízórai gyümi keksszel (10-fél 11)

Ebéd amit mi is eszünk, kb 200-300g (1 körül)

Uzsi kis tejbegríz, szendvics ilyesmi kis mennyiség (4)

Vacsi amit ebédre is evett (7)

Elalvás előtt 150-210 ml tápszer (fél 9-10)

2015. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam is másfél éves. Reggelire ma pl. megivott 2 dl kakaót és egy melegszendvicset is benyomott mellé ( toast kenyérből). Aztán rá kb. fél- 1 órára evett őszibarackot, na meg dinnyét is. Ebédre evett zöldborsó levest, ő is jó sűrűn eszi, ki is dőlt, elaludt. Mikor felkel akkor kap a másodikból, ha ebédre már nem kért, nem ette meg, ez ma csirkepöri lesz nokedlivel. Ez után majd még kap joghurtot meg talán még valami gyümölcsöt. Mindig mammat kér.:) Uzsira még ő is szokott kapni tejszeletet v. turó rudit, kekszeket, pufit meg ilyenek.

Vacsira virsli, szendvics, v. ha nagyon ízlett neki az ebéd abból kap még. De, vacsi után fürdés, majd utána még kap 2 dl kakaót v. karamellt. Általában reggel fél hétig alszik.

2015. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Milyen a sulya? Ejszaka nem lehet, hogy megszokasbol eszik?

Valamit tenni kellene, mert nem jo a gyomranak, ha nem pihen. Nekem se rsne jol, ha ejjel le kellene dontenem ketszer 1,5 dl tejet. En ugyan nem etetnem. Max vizet kapna. Legy kovetkezetes! Ho ordit akkor ordit!

2015. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Legyszives ird meg hogy ennek melyik resze tobb mint amit az enyem eszik,nem piszkalodok...csak hogy lassam melyik keves...a tápszer igen..nekem azt nem fogadja el napkozben, ejjel viszont keri.ebedre ez kb hany merokanal?azt mondta egy ovoneni nekem hogy ennek elegnek kell lennie mert az oviban egy mero leves eg mero masodik az adag,es azok mar nagy gyerekek
2015. júl. 31. 13:30
 8/23 anonim ***** válasza:
Sztem meg nem a mennyiséghez van köze. Az én 16 hónapos kisfiam elég rossz evő, 1 éves koráig ő is kétszer kelt éjjelente enni. Azóta meg vmiért (nem volt semmi trükk), nagyjából minden éjszakát átalszik. Sokkal kevesebbet eszik, mint amit leírtatok, pl. tízórai nincs is, mert különben nem ebédel. Én inkább azzal tudnám magyarázni a változást,h kb 1 évesen indult el, és azóta is pörög ezerrel. Tehát lehet,h jobban elfárad, mint előtte. De persze ez is csak feltételezés. Lehet,h csak annyira megszokta,h igényli 4 óránként az evést.
2015. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem 21 honapos a kislanyom es kevesebbet eszik az itt leirtaktol, megis alszik ejjel. 12 kg. Szerintem nem sovany.
2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, én a helyedben uzsira még adnék valamit mellé. Mint írtam, ha felkel, akkor kap az ebédből még, mert a leves után nem kérte már, de ha felkel mindig megeszi.

Amúgy a virsli mennyisége szerintem jó, de müzlit nem adnék vacsira, az pont arra jó, hogy reggel megemelje a vércukrot, mivel tele van szénhidráttal. Azt inkább reggelire kapja.

2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!