Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mitől lesz egy gyerek válogató...

Mitől lesz egy gyerek válogatós étkezésben? És mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Szülei nem azok. Tesója nincs akitől eltanulta volna.

2023. jan. 2. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyémek nem válogatósak, viszont egyikük fényevő. Őrá mondjuk lehet mondani, hogy "annyira válogat, hogy semmit se eszik".

A lényeg: ugyanazt a nevelést kapták, mégis az egyik a vasszöget is megeszi, a másik terített tele asztalnál is képes lenne éhen halni, úgyhogy a megoldás ismeretlen.

Jó minta megvolt, közös étkezés, egészséges életmód, semmi erőszakos trakta, nem támogattuk a válogatást soha (de őszintén a fényevőnek kedvenc étele sincs)...

2023. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik mindenevő, a másik extrém válogatós. Sült csirkét szeret enni, meg túrós tésztát. Dehát mindennap nem csinálhatom ezt sem. Ugyanúgy neveltem mindkettőjüket. A nagyobb gyerek néhány ételt nem szeret, annyira keveset, hogy sose volt ezzel gond. De a kicsi (5 éves) borzasztó. Csipeget mindenből, meg nem kórosan sovány amúgy, de vékony, na..
2023. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nagyon válogatós és szintén egyke. Szerintem ez idegrendszeri értetlenséggel függ össze nála. Aztán lehet más gyereknél nem emiatt van.
2023. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 2 gyerek (8 és 5,5), egyforma nevelés, lehetőségek. A nagy normálisan eszik, a kicsi kb. 10 ételt eszik meg. Az oviban hetente minimum 2x csak kenyeret és vizet eszik, mert a többit nem szereti. Az üres rizs, tészta már jónak számít.

Szeptembertől iskolás, a menzára nem fizetjük be, úgyhogy jó sok téliszalámis kiflit fog enni, mert az egyetlen szendvics, amit hajlandó megenni.

Nem tudok mit csinálni, várom, hogy megjöjjön az esze és mindig kínáljuk azzal, amit mi eszünk.

2023. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Én nemrég tanácsadóhoz fordultam, szerinte jól csinálom.


Együtt evés, nem kap mást, max ha nagyon nem evett aznap akkor valamit hogy ne éhesen feküdjön le, de ez nem lehet édesség. Ilyenkor vajas pirítóst/kenyeret kap valami gyümivel vagy zöldséggel amit épp megeszik.


Ez az egy alternatíva van. Desszertet nem kap így, viszont ha szépen eszik, akkor lehet róla szó.


Nincs kényszer. Kap vitamint, kap vasat, iszik vizet, tejet, almalét (ebben issza a vasat), nem túl sovány pont jó a súlya, van pisi, van kaki. Majd egyszer talán csatlakozik az evésekhez 😊 nem stresszelek már ezen. 2 éves és 8 hónapos.

2023. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Én felnőttként is extrém válogatós vagyok, ami nem ízlik, büdös vagy akármi azt nem eszem meg, ennyi. Nem kell túlgondolni
2023. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4 Fiam van, 2 válogatós, 2 nem. Nincs receptem. Mindegyik ugyanúgy nevelkedett, ugyanazt tettük Velük, mégis itt a különbség.
2023. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez még genetika sem lehet? Hozott örökség?
2023. jan. 25. 15:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, amit megfigyeltünk a 4 gyereknél, hogy a 2 válogatós kapott üveges bébiételt, a másik 2 nem. Hogy ez jelent-e valamit nem tudom, de ez az egyetlen különbség!

🤷‍♀️


#7.

2023. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


A válogatós lányom szintén bébiétel kedvelő volt. Ugyanúgy főztem neki, mint a nagynak, de nem szerette. Az első adag bébiételt sírva vettem meg, de azokból bármit megevett. 2 évesen szűkült le a repertoárja.

2023. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!