Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki grízzel vezette be a...

Aki grízzel vezette be a glutént, az hogyan csinálta? Mennyit keverjek a gyümölcspürébe?

Figyelt kérdés
dm bio grízt vettem (gabonapép), de ugye csak a gabonapépnelkészítése van rajta. A védőnő minden áron csak a darált háztartási kekszet mondja, abból 1kk-al... nem akarok cukrosat adni a babámnak. ti hogyan csináltátok?
2023. jan. 8. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Reggeli kozben a fiam maga nyulta le anno a kezembol a kiflit es elkezdte csocsalni, igy volt bevezetve a gluten 7 honaposan, haha.


Amugy a grizt fozni kell, igy kis vizben megfoznem, aztan kevernem bele, amibe akarom.

2023. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy csináltam, hogy Milupa tejpépbe tettem 3-4 kiskanálnyi almapürét, de csak fele adagot csináltam, mint ami a dobozon van.
2023. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a dobozon forrázás van kb, de a lényege gondolom ugyanaz, a hőkezelés. elbizonytalanodtam, mert olvastam azt is, hogy simán hőkezelés nélkül is lehet lisztet adni a gyümölcspürébe.. azért azt nem adnék, nem hiszem hogy finom 😬
2023. jan. 8. 15:11
 4/11 A kérdező kommentje:
tejpépbe? de hát az nem glutén tartalmú, nem? :)
2023. jan. 8. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, rosszul írtam, igen, tejbegríz. 😄
2023. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De most jut eszembe, hogy alapvetően kétszersültes bébiétellel vezettem be.
2023. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan saját készítésű baba keksszel vezettem be a glutént, de utána vettem én is dm bio grízt.


A dobozon lévő leírás alapján csináltam meg. Ha jól emlékszem, akkor 200ml vízhez kell keverni 20g grízt.


Ezt elosztottam neki 3 napra, és gyümölcspéphez kevertem.

2023. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sima bolti grízzel és lefejt anyatejből tejbegrízt főztem és azt adtam neki. Tehéntejfehérje allergia miatt csináltam így.
2023. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal a lisztet, de szerintem a grízt se ajánlott hőkezelés nélkül enni, bár fejből nem tudom, milyen fertőzést okozhat.
2023. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

baba tejbegríz:

2 teáskanál búzadara

1 teáskanál vaníliás pudingpor(ez persze nem muszáj)

2 teáskanál gyümölcscukor(ez sem muszáj)

a száraz összevalókat összekevered,közben 1,5 dl tejet felforralsz és fokozatosan a száraz alapanyagot hozzákevered közepes hőn,gyorsan kevered.


Ha nem adtál hozzá cukrot (de akkor is ha igen) akkor belereszelhetsz almát és később megbolondíthatod fahéjjal. Amikor kész két kanál tejfölt is belerakhatsz, jó íze lesz tőle és hamarabb lehűl így a gríz. Én babám imádja.

2023. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!