Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A 9 hónapos fiam nem fogad el...

A 9 hónapos fiam nem fogad el szilárd táplálékot egy ideje. Meddig gond ez?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja küszködünk az etetéssel, teljesen mindegy mit akarnék adni neki, egyre nehezebb, nem akar enni, rázza a fejét, sír és húzza el a fejét. 4 foga van, az alsó kettő teljesen kibújt már, a felső kettőnek pedig a fele van kint. Gondoltam biztosan a fogzás miatt, de azért az túlzás hogy egy hónapja kb csak erőlködés árán sikerül néhány falatot ennie... A tápszert, gyümölcslevet elfogadja, magától is iszik cumisüvegből.


Az etetőszékben kidobál minden kaját, csak jászik vele, elkeni. Ha adok pl egy kis darab banánt a kezébe vagy főtt répát azt elszopogatja, szétnyomja a kezével- de ez nem mennyiség.. általában nagyon megunja és sír meg toporzékol hogy ki akar szállni a székből és aztán lerakom és megy játszani. olvasom itt hogy ilyen korú gyerekek akár 150-200 grammokat is megesznek egy étkezésnél (ami már kiváltott étkezés). Hát nekünk 7 hós korára 2 étkezést sikerült kiváltanunk, minden simán ment és evett is kb 100 grammokat, de most egy étkezést se tudok rendesen kiváltani.. három hete 10300 gramm volt a súlya, most valamelyik nap pl lemértem kiváncsiságból és kevesebbet mutatott: 10090 gramm. Oké hogy mászik fel alá és már fel is áll, így nem raktároz annyi kalóriát, de ő fogyott is...Viszont nem sápadt, aktív(szerintem túlságosan is), jól alszik, van rendesen vizelete, a széklete attól függetlenül hogy kevés szilárd jut belé mégis normális, nem híg. Napi 1x kakil.


Ennek ellenére engem aggaszt ez az evés. Már napok óta csak sírok mert nem tudom rávenni a kajára.

ha valaki tudna segíteni vagy tanácsot adni hogy mit érdemes ilyenkor csinálnom azt szivből köszönöm.



#etetés #étvágytalanság #Pépes étkezés
2023. jan. 11. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd ami tudom nehéz én is küzdök mert mire végre azt hittem haladunk az evéssel megevett egy üveg pépet ebédre, addigra megint elkezdett jönni egy fog és megint, ha megeszik egy fél üveggel már ujjongok … elég idegörlő ez a helyzet. Próbálj pépesebbet adni neki hátha azt nyeli és nem fáj a foga.

Én is mindig csodálkozom mikor itt írják, hogy 9 hónapos gyerek és már 3 x legalább normálisan eszik hát mi ettől nagyon messze vagyunk… ugyan próbálok neki 3x adni de ha nagyon jó nap van fogy el 1,5-2 üveg bébi kaja.

2023. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig fogzáskor van ez a sztrájk, 2 hét volt a leghosszabb idő, de tényleg nem szabad erőltetni. Ha éhes, enni fog :)
2023. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kéri a szilárdat,hát ne adj neki szilárdat. Kapjon darabos üveges bébiétel állagút.
2023. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!