Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi ideig tárolhatom...

Mennyi ideig tárolhatom hűtőben és fagyasztóban külön külön a baba pèpet?

Figyelt kérdés

Ha főzök előre és lefagyasztom, mert mondjuk nincs energiam minden nap pűrèt gyártani, akkor mennyi ideig adhatom oda a babának?


Illetve ugyanúgy, ha mondjuk csinálok krèmtúrót vagy bármi mást, amiből marad, azt odaadhatom másnap is a hűtőből? Vagy csináljak inkább mindig frisset?


Továbbá érdekelne, hogy ti a gabonaféléket hogy vezettétek be, hogy adtátok a baba főzelékèhez?


Illetve az egyes zöldségeket hogy készítettètek el, mivel kevertètek, milyen más zöldségekkel?

(Cukkini, karfiol, zeller, )


2023. jan. 11. 16:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Ugyanígy a kelkáposzta, fejes káposzta..
2023. jan. 11. 16:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Én max másnap szoktam még odaadni neki a pürét. Ha valamit 3-4 napig adnék, akkor nem pürésítem le, ahogy megpárolom, úgy megy egyben a hűtőbe. Fagyasztani nem szoktam. Zabot vezettünk be külön, utána 7 gabonás pépet vettem és csak kevertem egy-egy kanállal a pürébe. Tudom, tudom, nem jó ötlet, mert ha érzékeny, akkor nem tudom melyikre, de le a kalappal azelőtt, aki tényleg minden gabonát bevezetget egyesével. Én ilyen felelőtlen vagyok, vállalom. :)

A legtöbb cuccot töményen adom neki, ha úgy nem akarom, akkor krumplival, vagy édesburgonyával keverem általában, de mondjuk a karfiol, vagy a brokkoli, borsó szerintem jó répával is, ez amolyan egyéni ízlés kérdése.

2023. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hűtőből másnap is sokmindent megkaphat, de nem minden olyan jó már. Persze a krumpli másnapra nem romlik meg, de pl én sem szívesen eszek másnapos krumplit. Ez példa, mindent természetesen nem dobunk ki, sokminden jó másnap is.


Fagyasztani se lehet mindent de hetekig/hónapokig simán jó, nem fog megromlani.


7 gabonás péppel, nem tudom megvan-e még, 5 éve volt aktuális nálunk. :D


Hogy mit mivel kevertem, azok az emlékek már megkoptak.

2023. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én innen szoktam recepteket nézni. De amúgy a bármilyen zöldség plusz husi, vagy bármilyen zöldség plusz rizspehely nálunk mindig bejön a kicsinek. Néhány zöldséghez főtt tojást is lehet adni, ha már tart ott a babád.

Fagyasztóban max. 3 hónapig adnék pürét, én mindig anyatej gyűjtő tasakban fagyasztok, az steril. Hűtőből meg max másnap.

Gabonákból én a dm-eseket szoktam megvenni, van külön külön gabonafajta, van keverék is, szerintem elég akkor elkezdeni nyomozni, hogy allergiás - e, ha a keverékre reagál.

2023. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másnap,fagyasztóból is én 1 héten belül elhasználtam,azt mondjuk nem tudom hogy meddig lehetett volna,én inkább frissen csináltam.
2023. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!