Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételek vannak, amiket...

Milyen ételek vannak, amiket szinte minden totyogó megeszik?

Figyelt kérdés

Az, hogy az a valami egészséges-e, vegyük ki a képletből (+az édességeket)😁 én szerintem mindent lehet kis mértékben, pl. a virsli nem a legjobb, de egy rohanós napon nem okoz kárt vele az anyuka 🤗


Amik nekem eszembe jutottak:


- virsli

- sült krumpli (nem a fagyasztott)

- dínó falatkák

- vajas kenyér

- bolognai tészta


Milyen tuti befutó ételek vannak még?


Köszi 🤗💕


2023. jan. 14. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül az enyém egyiket se ette kicsiként, ellenben meg volt őrülve a tökfőzelékért es a soskaert. Nincs olyan, amit minden kisgyerek szeret.
2023. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
margarinos/vajas kifli (ha szereti zöldséggel és felvágottal)
2023. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Halrudacska. :)
2023. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Tésztás kajákkal nem nagyon lehet mellé fogni, palacsinta, gyümölcs turmixok ilyen pürék, tejbegríz
2023. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Nalatok befutó, de a fiam pl nem eszi a dínó fasírtot. Meg eleve a hússal hadilábon áll.


Ami nálunk befutó:

Rizibizi

Mac n cheese

Bolognai penne

Héjában párolt újkrumpli

Vanílai pudingos palacsinta

Főtt tojásfehérje


Mostanság csak ezeket eszi meg fixen 😀


Régebben még szerette a sertés vagy marhapörköltet, sertés szeletet, csirkecombot, "tésztalevest" ami amúgy húsleves csak elkezdte utálni a húst ezért tésztalevesnek hívjuk mert a tésztát szereti, halrudi, sültkolbász, pestos tészta stb.


Most itthon csak a fent felsoroltakat eszi. A bölcsiben viszont sokkal jobban eszeik, gondolom a közösség hatása.

2023. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vannak olyan ételek amiket a kicsik kb. 60-70 százaléka szívesen megeszik 😁

Persze attól még a többiek rá se néznek :D

2023. jan. 14. 09:29
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
#6 szerintem a tészta ez az étel amit tényleg minden gyerek megeszik valamilyen formában.
2023. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak azok, amit az egész világon gyerekkajának tartanak. Az összes hotel éttermének "kid's corner"-én ezeket találod.

Nekem viszont az a véleményem, hogy ahhoz hogy ezeket szeresse meg, ezeket is kell adni.

Anélkül hogy ezt adnád, nem fog ízleni a gyereknek.

A nagyobbikom fényevő és extrém válogatós, de ezek közül semmi se csúszott neki soha. Nyaraláskor is fanyalogva nézte a gyerekkínálatot.

Neki a sajtok az egyetlen gyengéje. A chedar, a masdamer, gouda.

A kisebbik jó evő, de neki se ezek.

2023. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a befutó, amikor semmi nem kell a virsli, üres tészta, sültkrumpli. Ezen kívül a nyers sárgarépa, sült szalonna, bundáskenyér, paprika nélküli szalámi, sült ropogós bőr valamilyen húsról, ami bejön szinte bármikor.
2023. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

A másfél évesemnél mindig befutó:

1. Banán

2. Húsleves, főtt zöldség, főtt hús

3. Főzelék (főleg lencse és tök)

4. Virsli

5. Joghurt/krémtúró

6. Kakaó, maci kávé, mézes tej

7. Rántotta

8. Tejbegríz

9. Kölesgolyó

2023. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!