Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor adott először sütemén...

Ki mikor adott először süteményt, tortát a babájának?

Figyelt kérdés

Karácsonykor volt kislányom 9 hónapos, akkor anyós kérdőre vont, hogy miért nem adok kislányomnak a karácsonyi süteményből. Volt ott mézes krémes, mákos diós bejgli és kozák sapka.

Most vasárnap viszont ki akadt és megint kérdőre vont, hogy miért nem adtam neki a születésnapi tortából, ami kinder maxi king ízű volt.

Kislanyom szépen eszik már mindent amit mi eszünk, de megmondom őszintén hogy eszembe sem volt adni neki süteményt se akkor és se most.


2023. jan. 17. 03:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első születésnapján kapott először. Ízlett neki.
2023. jan. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mindent bevezettem.

A tojásfehérjét is..


1 éves szülinapi tortájából evett.


Nem volt se csoki ae ilyesmi benne.

De piskóta alapos túsós citromos volt.

Direkt, hogy ehesse.


Korábban ilyesmit nem evett.

Utána azért amit ismrrtrm recept alapján és mindent ehetett, azt nem tiltottam le a mamáknak.

Otthon nem kapott, mert mi így is küzdöttünk az étkezéssel.

2023. jan. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

9 hónaposan kapott volna, de a mai napig nem eszik ezekből, max belenyal. Mindent korán bevezettem, így nem volt akadálya.


Emlékezetes momentum volt amikor keresztfiam 7,5 hónaposan belemarkolt az apja tortaszeletébe és alaposan megkóstolta a csokis-tejszínes-diós sütit. Nem bajlódott a bevezetéssel, azóta sincs baja. Kicsit túl van ez már aggódva egy ideje...

2023. jan. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már adok egy falatot a 9 hónaposomnak ilyen alkalmakkor.Szülinapi tortából meg pláne kapna.Az övé.Le lehet pontozni,de úgy gondolom mint 3-as.Túlzás már ez a minden mentesség.4 gyerekem van,a legnagyobb már 15 éves,nem édesség,meg műkaja függő,szeret minden zöldséget,gyümölcsöt,viszonylag minőségi ételt eszünk,sportol az összes gyerek.Semmi bajuk nem lesz,nem lett attól, hogy néha esznek édességet.Ha soha nem adsz ilyet otthon, akkor majd ha máshol hozzájut,telizabálja vele magát.
2023. jan. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposnak már simán (úgyis csak belenyal kicsit, nem fog mennyiséget enni belőle).


Az első szülinapi tortájából már evett kicsit többet is, de persze az se volt rengeteg.


Nyilván a válaszom nem olyan gyerekre vonatkozik, akinek mindenféle allergiája van, mert az más kérdés.

2023. jan. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

8-9 hónaposan.


Az azért elég gáz, ha a saját tortájából nem kapott, szerintem.

2023. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 9 hónapos volt a lányom karácsonykor, nem adtam neki semmi karácsonyi sütiből, mézeset még eleve nem is ehet 1 éves kor alatt. Helyette csináltam neki banános babamuffint. Azóta nálunk is volt szülinapozás, a torta krémet megkóstolhatta a villámról, én csináltam, minden be volt vezetve belőle, nem nagyon ízlett neki. Azt én se hagyom hogy olyanból egyen, amit más csinált.

Első szülinapra csinálok neki tortát, ami szintén bababarát.

Egyébként van aki gyorsabban vagy lassabban halad. Szerintem az nem minden mentesség, hogy 1 év alatt nem adsz a gyereknek tortát, hiszen csak pár hónapja ismerkedik az ízekkel. Viszont beleszólása senkinek nincs, mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

2023. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyat, amit én sütöttem, olyat már kapott 9 hónaposan.

De cukros tortákat/sütiket csak 1,5 évesen kapott először, karácsonykor. Nem az allergének miatt, diós-mogyorós dolgokat kóstolt már relatíve az elején (7-8 hónaposan is), hanem a cukrot akartam korlátozni a kis életében.

Most 2,5 éves, mindent megeszik, egészséges, a családi eseményeken már nem fogom vissza, és bár sok édességet betol olyankor, eszik szépen minden másból is, szóval nem gondolom, hogy ha 1-1,5 éves koráig nem kap cukrot kb egyáltalán, az nagyon befolyásolná később.

2023. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam egyértelmű, anyós születésnapi tortájából nem evett. És mivel a tésztába volt zúzott mogyoró darabkák, nem mertem adni neki.
2023. jan. 17. 08:43
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
#8 vagyok, amúgy darabolt/egész mogyorót még szerintem csak ilyen 2 éves kora körül mertem adni először a gyereknek, mert bár sosem püréztünk, az ilyesmit magkrém formában kapta valamire rákenve, az ilyen kemény cuccok darabjai meg irtó fulladásveszélyesek (néha én is félrenyelek, pedig 30 vagyok), szóval én nagyon féltem tőle elég sokáig.
2023. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!