Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyósomék úgy gondolom a 6...

Anyósomék úgy gondolom a 6 hónapos fiammal sütemény krémet kóstoltattak a vendégségben. Hogyan értessem meg velük hogy ez nem helyes? Mitevő legyek?

Figyelt kérdés

100% Anyatejes a babám majd hamarosan kezdjük a ht - t. Anyós meg após mindig azzal nyaggat hogy mikor ehet már ezt vagy azt a gyerek. Többször elmondtam nekik nem ehet krémet pudingot joghurtot stb. De nem értik meg mert anno a férjem is ette már. A tegnapi vendégségben szerintem adtak neki valamit míg párommal a konyhában voltunk mert furcsán viselkedtek mikor vissza jöttünk az ebédlőbe. A pici egész este nyűgös volt. Szomszédok vagyunk velük ezért is nehéz ez. Eddig normális volt a viszony de most kezdünk besokkallni mert 2 hónapja ezt hallgatjuk. Félek tőle hogy ha vigyázz rá anyós vagy csak én nem vagyok velük rövid időre is képesek megetetni. Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Mindketten elmondtuk párommal érthetően hogy nem szabad mindenféle kaját adni neki.

Köszi a válaszokat!



2019. jan. 2. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ne hagyd velük a gyereket felügyelet nelkul. Csak bajt csinalnak azért mert ok nem tudnak várni es adnak neki ezt azt...
2019. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
semmi baja nem lesz.. had egyen vagyis kostolgasson ,ha nem hasfájós.. az idősebbek tapasztaltabbak a mai gyerekek meg nagyon kényesek. pont ezért ,mert ,indennel várnak sokat a szülők.
2019. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
olyat ugysem adnak neki amit nem lehet.
2019. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos, hogy leüvölteném anyósom fejét, ha a határozott utasításom ellenére megetetné a gyereket, amikor még el se kezdtük a ht-t. Ha a szép szó nem használ, de még a csúnya sem, akkor nem vigyázhat rá. Ennyi.
2019. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Ti gyereketek.Ti határoztok meg dolgokat.Nem ők.Ráadásul becsapnak benneteket, ami gerinctelenség.Megbízhatatlanok.Ne bízd rájuk.Ha ebben becsapnak, ki tudja még miben szintén be fognak.

Ha nem mondjátok meg nekik konkrétan,és határozottan a dolgokat, nem fognak leállni.

Nem jó szomszédban lakni.Ez még csak a kezdet, lesz ennél még rosszabb helyzet is.Tapasztalat.3 évtized anyósék mellett élés.

2019. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen mindegy hogy mi a szülők álláspontja a gyereknevelésről, nem írhatja ezt felül a nagyszülő. Nekik megvolt a lehetőségük, a saját gyereküknél. Nekem is kicsi még a fiam, tehát "mai anyuka" vagyok, megis hamarabb kezdtem a kóstoltatást, de ha valaki 6 hónaposan kezdi, akkor elfogadom. Én a jelen helyzetben hazudnék, még ha nem is szép dolog, hogy megy a gyerek hasa vagy ilyemi, hátha kiugrasztom a nyulat bokorból. De tuti egy darabig nem bíznám rájuk a gyereket. Nem azért, mert veszélyeztetnék, erről szó sincs, hanem mert engem mint teljes jogú felnőttet buta gyerekként kezelnek!
2019. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem hagyod ott velük, ilyen egyszerű. Egyébként meg nem mérget adtak neki , semmi baja nem lesz.
2019. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Isten gyere le.
2019. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Én tuti nem hagynám annyiban... Ti gyereketek,ti hoztok egy döntést felnőtt emberek vagytok,nincs joguk bírálni a döntéseteket! Később meg csokival meg gumicukorral tömik majd,mert "mi baja lenne a pistának se volt"... Szóval amég kicsi a gyerek addig kell velük beszélni. Utálom ezt a régi időben ezen azon nőttek fel a gyerekek... Jah a fele cukros,túlsúlyos..stb. Mi sem vagyunk teljesen egészségmániások,de tudni kell melyik életkorban mi való egy gyereknek. Lehet nasit adni egy nagyobb gyereknek,de egy 6 hónapos gyereknek semmi szüksége rá csak az emésztőrendszerét terhelik vele. Aztán,ha olyat kap amire allergiás netán majd nem merik bevallani mit adtak a gyereknek..
2019. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is volt ilyen. Nem finomkodtam, este nyolckor vittem át a babát, és megmutattam anyósnak, hogy tiszta pötty a feneke, fel van puffadva. Szegény ordított, fájt a hasa, semmi se segített. Mondtam anyósnak, hogy akkor most lehet vele sétálni egész este, és élvezze, hogy mit okozott az a kis tejszínhab, amitől nem lesz semmi baja. Ott bőgött a kicsivel kórusban, hogy nem ezt akarta.

Onnantól érdekes felfogta, hogy mit ehet meg és mit nem.

2019. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!