Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tartsak ki az egészséges...

Tartsak ki az egészséges hozzátáplálás mellett?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám, vezetgetem be neki szépen azokat, amiket kóstolnia kell, de egy két kanálon kívül nem nagyon kéri. Pl. most natúr joghurtot kevertem neki bolti baba őszibarack pürével és nem érdekelte, pedig azt gondoltam, hogy ezt imádni fogja. De amit mi eszünk ennivalót, azt kieszi a szánkból. A férjemtől elvette a sajtos tejfölös fokhagymás lángosát és megevett belőle egy negyedet. Le is nyelte a darabokat, valahogy elmarcangolta. Az édeskrumpli csirke husival nem kell neki, de adtam neki egy kanállal az én édeskrumplipürémből és kb. reszketett a keze utána. Eszi a husi levest, zöldség levest (főtt zöldséggel), de a zöldség pürét egyszerűen nem eszi meg. Nem használok túl sok sót, kifejezetten figyelek rá magunk miatt, de tudom, hogy semennyi nem ajánlott ezekből. Nem hiszem, hogy hozzászokott a mi kajánkhoz és amiatt nem kell neki a baba verzió, pár napja kezdtem hagyni neki, hogy megkóstolja a miénket és abból sem evett nagy mennyiséget, de látom, hogy enne. Ti hagynátok a fűszermentes ajánlásokat és adnátok felnőtt ennivalót a babának (nyilván csak azt, ami be van vezetve és eheti) vagy próbálkoznátok tovább?
2023. márc. 1. 17:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lehet, hogy hagyom, hogy egyen a miénkből, ha szeretne és baba kompatibilisnek találom. :) A lángost a szomszéd néni hozta, úgyhogy az nem mindennapos dolog, szerintem nagyjából egészségesen eszünk.

#3 Eddig az enyém sem evett meg kb semmit, két kanál után csak buborékot fújt a péppel. Azért lepődtem meg, hogy ezt meg tömi be.

2023. márc. 1. 21:43
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a kislányom, kb. két hete látom rajta, hogyha pürét kap kb. elkezdi fonogatni a haját közben. Forog, nézelődik, matat, nem érdekli. Ha darabosat teszek elé, akkor meg kétpofára tömi. Tetszik neki az új, ismerkedik, fogdossa, tologatja, markolássza, pakolja a szájába. Őt leköti, ilyenkor én fonogatom a hajam... borzasztó hosszú egy evés, mert a háromnegyede az élmény. :D

Ajánlom a kiskanálkommandót, szerintem nagyon jó. Ők azt mondják, hogy igazából mindig ugyanazokat kellene már ilyenkor ennünk, nyugodtan belenyúlhat a tányéromba, eheti, mellesleg az övén is szinte ugyanaz van.

2023. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10 honapos a fiam es mar reg azt eszi amit mi.
2023. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kuckóságos válasza:
0%

Nagyon szomorú, hogy ennyi hülye válasz érkezett a kérdésre és még egymást hypeoljátok a baromságokkal.

Nem véletlenül te nem vagy kutató szinten orvos.

Vannak egy páran, akik sokkal okosabbak nálunk és nem hobbiból találták ki, hogy hogyan optimális etetni egy gyereket.

Sajnálom a gyerekeiteket..

2023. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 a te gyereked 10 évesen is még pürésen kapja az ételt, mert az úgy egészséges? Nem is tudom, kit kell sajnálni ilyen esetben...

Ha a felnőttek étrendje alapvetően egészséges, akkor semmi baj nincs azzal, ha a gyereket is ehhez szoktatod. Nyilván ne hamburgert tömjön pacalpörkölttel, amit aztán jó cukros kólával fog leöblíteni és még betol egy kis mézes-krémest a 8 hónapos, de azért van a kettő között átmenet.

2023. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!