Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tartsak ki az egészséges...

Tartsak ki az egészséges hozzátáplálás mellett?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám, vezetgetem be neki szépen azokat, amiket kóstolnia kell, de egy két kanálon kívül nem nagyon kéri. Pl. most natúr joghurtot kevertem neki bolti baba őszibarack pürével és nem érdekelte, pedig azt gondoltam, hogy ezt imádni fogja. De amit mi eszünk ennivalót, azt kieszi a szánkból. A férjemtől elvette a sajtos tejfölös fokhagymás lángosát és megevett belőle egy negyedet. Le is nyelte a darabokat, valahogy elmarcangolta. Az édeskrumpli csirke husival nem kell neki, de adtam neki egy kanállal az én édeskrumplipürémből és kb. reszketett a keze utána. Eszi a husi levest, zöldség levest (főtt zöldséggel), de a zöldség pürét egyszerűen nem eszi meg. Nem használok túl sok sót, kifejezetten figyelek rá magunk miatt, de tudom, hogy semennyi nem ajánlott ezekből. Nem hiszem, hogy hozzászokott a mi kajánkhoz és amiatt nem kell neki a baba verzió, pár napja kezdtem hagyni neki, hogy megkóstolja a miénket és abból sem evett nagy mennyiséget, de látom, hogy enne. Ti hagynátok a fűszermentes ajánlásokat és adnátok felnőtt ennivalót a babának (nyilván csak azt, ami be van vezetve és eheti) vagy próbálkoznátok tovább?
2023. márc. 1. 17:07
A kérdező szavazást indított:
Azt kapja, amit az ajánlásban írnak.
Eheti azt (is), amit a felnőttek.
40 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Gondold végig, meddig fogod külön etetni akarni? Egy éves kortól eleve mindent ehet, amit ti is, ha nem füszerezed túl a tieteket, akkor nyugodtan eheti azt. Meg sok gyerek szivesebben eszik eleve megfött ételeket egyedül, darabokat szopogatva, a püréket nem igazán.
2023. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Simán adtam volna a miénket, de nem ette meg. Egy idő úgyis azt fogja enni, amit ti. Nem főzöl neki évekig külön, én adnék neki a felnőtt kajabol.
2023. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Örülj neki, az enyém fényevő. Örülök ha bármit megeszik.
2023. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha újrakezdhetném sokkal több olyan ételt adnék a fiamnak amit a felnőttek esznek. Nem agyon sózott, cukrozott dolgokat, ne értsetek félre, de rendes kaját, ne a dackorszakban kelljen megszerettessem vele.
2023. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem csodálom, hogy az ízetlen pépek nem kellenek neki. Ugyanúgy ízlelnek mint mi, neked kellene? Nem kell sómentesen főzni, csak kevesebbel. A fűszerek hiánya hol egészséges? A petrezselyem, bazsalikom, kakukkfű nem csak finom de jótékony hatású. Csirkemellet nem kell párolni, hanem piritsd le neki, jó kis fűszerek, vaj, ici pici só. Az ajánlásokat meg dobd ki a kukába, mert oda való. Nem kell vezetgetni, csak figyelj a tiltólistás dolgokra és hagyd, hogy a pici felfedezze az ízeket! Sok sikert!
2023. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiamnál nagyon ráparáztam a hozzátáplálásra, fokozatokra és nagyon válogatós lett. Szerintem már rég evett volna a miénkből, de ragaszkodtam a táblázatokhoz, állagok bevezetéséhez...

A kislányomnál már sokkal lazább voltam. Ha nyúlt a mi ételeinkért 8 hónapos korában, már adtam belőle neki. (6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást.) 1.5 évesen már szinte teljesen ugyanazt ette, mint mi. Nagyon megkönnyítette az életünket. Egész egészségesen étkezünk, úgyhogy nem volt gond. Ő minden megeszik azóta is.

Úgyhogy szerintem csak bátran!

2023. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti is egészségesen étkeztek, akkor nem lesz attól "egészségesebb" a péppel etetni a gyereket. Zöldfűszereket, kis mértékben sót továbbra is használhatsz, max ti magatoknak utána sóztok.


(mi 6 hónaposan eleve a falatkás hozzátáplálással kezdtük, technikailag BLW-vel, bár akkor még csak natúran kapta darabokban a zöldségeket-gyümölcsöket, de elég hamar, 7-8 hónapos korában már azt ette, amit mi, nem pürésítve)

2023. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Fűszerek mehetnek, csak vegyél ki neki az ételekből mielőtt megsózod. Mondjuk zsírban sült dolgokat nem adnék neki, mint pl a lángos, de ha airfryerben csinálod, miért ne. A fokhagyma meg már nálunk bőven szerepelt az étlapon ennyi idősen. Semmivel sem egészségesebb a gyümölcskoncentrátum joghurttal, mint mondjuk egy jó omlett, sőt :)
2023. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

"egészséges hozzátáplálás" vs egészségtelen "felnőtt" ételek?


A hozzátáplálásnak ARRÓL kellene szólnia, hogy megismerkedik a TI általatok fogyasztottakkal és szép fokozatosan átáll rá.

Éppen ezért nincs értelme pl: mindenféle tejpépeket adni, hisz annak semmi köze a ti ételeitekhez.

Semmi olyanra nincs értelme rászokatni hozzátáplálás címszóval, ami később nem lesz az étkezése része.

Egy két tiltólistás cucc (méz, nyers hús, füstölt cucc, bizonyos magvak) kivételével barmit kaphat a tiétekből

2023. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A fűszerekben semmi egészségtelen nincs :-) Csak a sót, cukrot kell minimalizálni. Szerintem az sem gond, ha havi 1x kap lángost vagy heti 1x zsiradékban sült ételt, csak ne legyen mindennapos.


Viszont az igaz, hogy finomabb az ízérzékelésük. Ez az életkorral egyre csökken.

2023. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!