Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik nyers vegan etrenden...

Akik nyers vegan etrenden eltek, a gyereketek mit eszik? Higy etkeztek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Kiegyensúlyozott egészséges vegyes táplálást kap a gyerek majd pár év múlva eldönti mit szeretne kiszűrni az étrendjéből.

Remélem ez lesz mindenkinek a válasza!

2023. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Barátom csak vegán,de náluk a gyerek mindent kap és ő vegán. Kis korban a gyereknek még mindent kell enni.
2023. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Èn ugyan nem vagyok nyersvegàn, de gondolom először zöldsèget, gyümölcsöt kap, mint a nem vegàn csalàd gyereke, utàna meg azt, amit a csalàdja eszik.
2023. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Ne harahudj, 1-es, de ezt még azok sem fogják tudni ideírni, akik nem vegánok. Egészéges táplálkozás?


Fú, hát amit én látok/hallok a környezetemben, ahogy az emberek esznek és etetik a gyerekeiket, állandóan tömény szénhidràt, minimális nyers zöldség-gyümölcs, max. banán még szétfőtt borsó a lisztes főzelékben, semmi mag, semmi szűz olaj, max. finomított a hétvégi rántott húshoz, mindezek mellé naponta virsli, kakaó, dörmi, ivólé, cukros dolgok több alkalommal... Hát, eskü azt mondanám, hogy a nyersvegán vagy bármilyen vegán gyerekek egészségesebben étkeznek, mint az átlag gyerekek.


Mondjuk, szerintem annyira elenyésző ez a nyersvegánság, nen tudom a lakosság 0,0000001%-a lehet az, hogy itt nemigen kapsz választ.


Megjegyzem, minden világszinten elismert dietetikai és táplálkozástudományi intézet egyetért abban, hogy nem KELL minden egy gyereknek, tehát pl. húsra nincs szükség, vegetáriánus gyerekek is teljesen egészégesek (fura is lenne, ha a fél vega India kihalt volna, szerintem nem fekszenek húshiányban meghalt gyermek holttestek ott sem az utcán).


Ergo, a vegyes táplálkozás, azaz a húsesevés NEM szükséges kisgyerekek esetén sem. Írom mindezt húsfogyasztóként, csak szimplán nem szeretem a tájékozatlanságot, ami ezt a témát is körüllengi, mert le merem fogadni, hogy az itt válaszolók közül sem járt senki utána a témának, te sem, sosem olvastátok szakmai cikkeket ennek kapcsán, csak benyőgitek, hogy kell a hús, mert ezt tanultátok.


De szerintem ti is be tudjátok ismerni magatoknak, hogy nem is szoktatok ilyen témában tájékozódni, és hogy mégis élnek-virulnak vega-vegán gyerekek valami módon.

2023. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Van a teljes értékű növényi étrend fb oldal, mintha láttam volna, hogy babák/gyerekek táplálásáról is szó volt benne.


Amúgy mi nem vagyunk se vegánok, se vegetáriánusok, de a 2,5 éves lányom felől akár lehetnénk is, életében ha összesen két fasírtgolyót megevett, azzal sokat mondok. A sajtot/tejtermékeket szereti nagyon, de ezeknek mindnek van növényi eredetű alternatívája, az a kemény talán 3 darab tojás, ami a közel 3 év alatt apránként eltűnt a pocakjában azt hiszem, nem jelentős :D


Szóval ennyit arról, hogy mi "kell" a gyereknek. Érdemes kínálgatni, és ha van lehetősége, akkor kiválogatja azokat a dolgokat, amiket valóban igényel a kis teste (nyilván nem olyan opciók mellett gondolom ezt, mint a fánk meg a tábla csoki). De ha a család nem eszik semmi állati eredetűt és nem is akarsz kétfelé főzni, akkor szerintem érdemes már a kezdetektől így hozzátáplálni, már csak az egyszerűség kedvéért is (nyilván tudatosan, de ha ti így éltek már régóta, akkor nyilván tudjátok a dolgok hátterét). Mondjuk az említett egyszerűség miatt érdemes lehet a nyersvegánságból kicsit engedni, és bevenni olyan szuper alapanyagokat, amikből sok tápanyagot nyer, de nyersen (tudomásom szerint) nem fogyasztható (mint pl hüvelyesek, gabonafélék, ilyesmi).

2023. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

4-esnek total igaza van.

Mo.-n 95 % ban a borzaszto etkezes, szenhidrat szenhidrattal, levesben romma fott repa, agyoncukrozott es agyonfozott borsofozelek , virsli, majkrem, Dormi is tarsai.

Az egyik legegeszsegtelenebb tarsadalom, borzasztoan elhizott es kirohadt fogu ovodasokkal.


Ezek helyett a vegan is joval egeszsegesebb lenne a gyerekeknek.

Na , majd 100 ev mulva esetleg eljut idaig a gondolkodasmod.

2023. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bogus20 ***** válasza:
47%
Èn környezetemben volt aki komplett vegán módon etette kisbabáját amíg aztán a fogaival nem lett probléma, azt mondta hogy nem lettek kemènyek a fogai. Nem is a szìnhús hiányzik, de pl. csontleves, igazi tej, kemény sajtok, máj, hal, tojás kell az ètrendbe hogy szépen fejlődjenek. Amikor kètèves kislányom nagy èlvezettel cuppog husilevesnèl egy csirkecsont vègèt rágcsálva, sokszor gondolok arra, hogy kizárt hogy az ember vegánnak lett teremtve.
2023. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!