Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet rizst adni a...

Mikortól lehet rizst adni a babának? Pl gyümölcsösen pürében

Figyelt kérdés
Rizs és kukoricapelyhet 6 hónapos kortól írja a táblázatunk. Nem vettem még sosem rizspelyhet, nem tudom mennyiben tér el a normális főzött rizstől.

2023. márc. 16. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Khm... Az egyik ugyebár szemes gabona, a másik meg por... Annyira nem nehéz azért elképzelni. 4 hónapos kortól adható a doboz szerint, de csak 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2023. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi is lassan egy hónapja, 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Igazi rizst akkor még hagyjam?
2023. márc. 16. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:

De eszik már darabosat?

Mert ha turmixolnod kell, akkor egyértelműen a rizspéppel kezdd...

2023. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne legyél ennyire görcsös. A magyar táblázat elavult egyébként is. A rizskása ledarált rizsből van. Semmi varázslat nincs benne.
2023. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pépesen gyümölccsel keverve adnám neki. Pl amikor mi rizst eszünk, fűszer nélkül főzném a rizst és kivennék neki egy kicsit, ha a pár napos kóstolás után semmi allergiás jel vagy pocakfájás nem lenne.
2023. márc. 16. 08:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem eszik még darabokat, mixerrel gyümölccsel együtt turmixolva gondoltam.
2023. márc. 16. 08:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elavultak már a magyar ajánlások. Azért kérdezem a véleményetek, mert nem szeretném nagyon megterheli a pocakját, inkább szépen lassan vezeték be neki minden olyan alapanyagot, amit enni szoktunk.
2023. márc. 16. 08:56
 8/11 anonim ***** válasza:

A túlzott óvatoskodás káros tud lenni.

Mehet a rizs gyümölccsel. Ha segít, vegyél néhány könyvet a témában. Manómenü, kiskanál kommandó... Modern szemléletű tudásanyagot tartalmaznak.

2023. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Felejtsd el a táblázatokat, vezesd be nyugodtan a rizst.

2023. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges rizspelyhet venni, ugyanaz, mintha a rizst leturmixolod. Bátran adhatod, nem allergizál, nyilván folyamatosan vezeted be úgyis.
2023. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!