Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valaki tartott még az allergén...

Valaki tartott még az allergénektől?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy volt-e olyan allergén(tej,tojás,mogyoró,stb.),aminél esetleg félve adtátok,halogattátok inkább sokáig,stb.?Vagy hülyeség?A tojás kapcsán merült ez fel bennem. Holnap szeretném elkezdeni bevezetni,konkrétan sokféle verziót hallottam már(gyerekorvos,védőnő is mást mond,gluténról is mást mondtak,gyerekorvos szerint csak most szabadott volna elkezdenem a glutént is). Szinte kivétel nélkül minden ismerősöm,baráti társaság,családtagom az új álláspont szerint egybe vezették be a sárgáját és a fehérjét óvatosan negyedelve. Én is így tervezném,de közbe bennem van az,hogy mi van ha hülyeséget csinálok és külön kellene?De a fehérjével 1 éves korig sem szeretnék várni,olyan jó receptek is vannak,ami tojást igényel. Egyébként semminél sem tartottam az allergiától eddig,nem tudom a tojástól miért. Amúgy eddig mindent bír,imád enni is. 8,5 hós múlt. Nálatok volt olyan,aminél óvatosabbak voltatok?

2023. márc. 19. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem tartottam semmitől, egy dolgot vezettem be kicsit félve, a kivit mert nekem attól kapar a torkom és furán érzem magam tőle ezért azt sose eszek.
2023. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Mikor vezetted be a kivit amúgy?
2023. márc. 19. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem amikor a babám rákapott hirtelen az evésre, akkor szintén 8,5 hónaposan gyorsan bevezettem a tojást, hogy ehessen pl. tésztás ennivalókból. Egy rántottát csináltam neki kis olívaolajjal, és becsipegette, teljesen odavolt érte. A főtt tojás nehezebbek ment, annak a fehérje valahogy jobban megakadt a torkán és öklendezett tőle. A rántottát el tudta nyomogatni a nyelvével. Figyeltem a következő pár napban bármiféle változásra, de semmi baja nem volt. Én azzal nyugtattam magamat, hogy a teljes ismerettségi körömből nulla tojás allergiást ismerek, csak nem pont az enyémnek lesz baja. Ha mégis allergiás lesz, akkor sem rögtön anafilaxiás sokkot kap és megfullad, hanem fáj a pocija, pöttyös lesz, hasmenése lesz. Nekem kb az összes ismerősöm kidobta az ajánlásokat a kukába és fejből etette a gyerekeit. Még kicsik, de semelyiknek nincs allergiája egyelőre. Én úgy tudom, hogy a glutént minél előbb be kell vezetni, én 6 hónaposan vezettem be, attól sem lett baja. Imád enni, nem allergiás egyelőre semmire és én sem számolgatok, hogy mit adjak neki, csak eléteszem, amit én eszem, úgyis az kell neki. :)
2023. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
3-as vagyok, nem tőlem kérdezted, de én a kiwit is pont 8,5 hónaposan vezettem be, nagyon szerette, pedig azt hittem, hogy savanyú lesz neki.
2023. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam (első gyerek) tej, tojás és szójaallergiás volt. A kislányom (második gyerek) csak tejre de igen, tojástól nagyon féltem. Gasztros mondta, hogy az 1 éves tejterhelés előtt essünk már túl azért rajta, közel 1 éves korában bevezettük a tojást, hálistennek semmi baja nem lett tőle. Előtte sárgáját sem kapott. Szóját tartalmazó ételt amíg otthon volt (2 évesen ment bölcsibe) egyáltalán nem adtam neki. Aztán valahogy csak belekerült az étrendjébe, de azzal sincs baja, a tejet is kinőtte. (Fiam is mindent kinőtt)
2023. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tojástól, és a diótól, mogyorótól tartottam nagyon. A diót még most is félve adom nekik, pedig már nagyobbak, és eddig semmi gond nem volt. (Tojásallergiás a nagyi, a dióra meg én vagyok az.)
2023. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)Hasznosak.

3#-as én is 6 hósan vezettem be a glutént,nem volt gond,csak megkaptam a dokitól,hogy 8 hónaposan kellett volna először adnom..

5# Nálatok a kisfiadnál mikor derültek ki az allergiák?Egyből ahogy kapott tojást?Vagy később?


6#A mogyorónál is így leszek szerintem picit. :D

2023. márc. 19. 14:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok. Kiütéses lett. Nem első nap, de néhány napon belül jelentkeztek, ahogy elkezdtük adni a tojást.

Tej már piciként, véres széklet és reflux miatt kiderült.

2023. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miután kiolvastam, hogy az allergén ételek korai bevezetése csökkenti az allergia valószínűségét, többet nem idegesítettem magam. Csak a tejjel voltam óvatos, mert arra diétáznom kellett a szoptatás alatt is, a legkisebb diétahibára ekcémás lett a babám. Azzal vártunk 1 éves korig (de én már 10 hós korától tudtam tejeset enni). 10 hósan volt egy masszív csalánkiütéses fázis, nem derült ki, hogy mitől (vírusfertőzés is okozhatta, de akkoriban nagyon rákapott a bundás kenyérre és napi többször is evett, így a túl sok tojás a másik lehetőség).
2023. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tök jó ezeket olvasni.:) Amúgy tudom,hogy baromság,de valahol belül inkább attól tartok,hogy ha bármi lenne megkapom a dokitól,hogy ő mondta,hogy várjak a tojással 1 évig.:D Amúgy nem érdekel,hogy más a véleménye,az én felelősségem meg elengedem persze,csak ez a gluténes is olyan rosszul érintett már,de csak azért mert olyan rossz anyának éreztem magam. Pedig alapesetben letojom mit gondol más.:D
2023. márc. 19. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!