Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi pürével egészíthető ki...

Mennyi pürével egészíthető ki az anyatej? Mennyi ideig kell szoktatni az allergénekhez?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám és szeretném a WHO által ajánlott 2 évig szoptatni.

( [link] ) De közben az ételek és allergének bevezetésével elkezdett üveges püréket is enni, többségüket (főleg a gyümölcsösöket) lelkesedéssel fogyasztja. A hígakat Sinlaccal sűrítem, ami a gyermekorvos szerint ad egy kis pluszt az anyatejhez képest szegényes bolti pürékhez.

Próbáltam utánanézni, hogy pl. mennyi gyümölcspüré adható egy nap, mert ezek magasabb cukortartalmúak, némelyikben még kristálycukor is van. De semmit nem találtam a szoptatott babákhoz, csak hogy ajánlott gyümölcsöt adni. Oké. Húsos pürékről sem találtam. 100-100 grammnál többet még nem kapott ezekből, csak mi van, ha az édesből ez is sok vagy már bezavarhat a szoptatásba.

Ami szintén nem világos nekem, az az allergének bevezetése. Adom 3-4 napig és aztán? Elhagyhatom? Vagy ismételni kell időnként? Mert ha a menüben kell tartani, akkor eléggé sok kaját kéne adni idővel, ugye? És még az újakkal is össze kell hangolni. Szóval remélem, nem kell menüben tartani, csak erre nézve sem találok infót.

Tehát szeretném minél nagyobb hányadban őrizni az anyatejes táplálást úgy, hogy mellette megismerkedjen sok étellel is anélkül, hogy azok nagyobb szerepet kapnának.

Kérdésem szándékosan írom a Szoptatás kategóriába, mert szoptató anyák ismeretei érdekelnének, olyanoké, akik szintén hosszú ideig szoptattak/szoptatnának.



2022. ápr. 30. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Miért adsz hozzáadott cukros püréket?

Simán el lehet kerülni őket, mindenből van mentes.

A sinlac tápszer, ugye tudod? Speciális tejmentes gyógytápszer refluxos és/vagy allergiás csecsemőknek. Egészséges gyereknek semmi pluszt nem nyújt. Refluxos tápszeres gyerekem kapta, egészséges anyatejes gyerekemnek eszembe se jutott.

Egyébként az igény szerinti szoptatás fenntartásához az igény szerinti hozzátáplálás a legjobb módszer (blw).

2022. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kap cukrosakat, mert a védőnő azt ajánlotta hogy ha az emésztése megborul egy ételtől, akkor kapjon csak őszibarack vagy csak szilvapürét és ilyen mono pürét csak a kecskemétitől találtam: cukorral. Az Alnatura meg a Müller sajátmárkása, meg talán a Hipp is rendelkezik almás szilvával, de az almának elvileg ellentétes a hatása. Őszibarackból még szegényebb a választék. A Sinlac a doki szerint segít az ilyen nehezen emésztő gyerekeknek, mert könnyen emészthető (amin csodálkoztam, mert van benne egy hüvelyes), meg szerinte ad kis tápláló pluszt a bébiételnek. Nem tudom, tartottam tőle, hogy esetleg könnyen felszívódó szénhidrát az egész. Kb. napi 10-20 grammal kap. Egyébként most már jóval kevesebb emésztési gond van, kizárólagos szoptatás alatt (a 8. hónapig) tele voltunk zöld kakikkal, majd az első igazi kajáknál voltak még kínok. A blw-t sem sikerült még cikkek alapján feltérképeznem, mindig az volt az érzésem, hogy alapfeltétel, hogy a baba tudjon önállóan enni, de minimum rágni, tehát legyenek fogai is.
2022. ápr. 30. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A hozzátáplálásnak arról kellene szólnia, hogy a gyerek szép fokozatosan átáll a ti étrendetekre. Ha ti nem esztek Sinlacot és más műpépeket (és nem beteg, rosszul gyarapodó), akkor a gyereknek sem kell. Ilyeneket a beteg gyerekek szülein kívül azok adnak, akik gyorsan le akarják választani a gyereket, mert sok kalóriát tartalmaznak és eltelítik a gyereket. Egyik gyereknek én is adtam, mert borzasztó rosszul gyarapodott és kellett. De ha nincs így...
2022. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"alapfeltétel, hogy a baba tudjon önállóan enni, de minimum rágni, tehát legyenek fogai is."


Dehogyis!

Pont azáltal tanul meg, hogy hagyják próbálkozni. Nem etetik, hanem pl: kezébe adják a töltött kanalat illetve elérhető közelségbe a falatkákat, amit maga visz a szájahoz. Ez utóbbi mutatványra már egy 4 hónapos is képes lenne, de nyilván ő még nem érett.

De fog nem kell hozzá. Fiamnak 1 évesen jött ki az első, mégis 10 hónaposan már ette a rántott csirkemellet az ínyével rágva ügyesen.

2022. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

A BLW-nek nem feltétele, hogy tudjon önállóan enni, de még fogak sem kellenek hozzá. Mi 6 hónaposan eleve BLW-vel kezdtük, nem volt egy darab foga sem, nagyon ügyesen megbirkózott a kajával anélkül is. A rágómozdulatok elegek még a kellően puha dolgok esetében.


2 éves lesz hamarosan a lányom, még mindig szopizik. Szóval talán tapasztalatból írhatok. Nem kell ennyire görcsösen azt nézni, hogy többségében a szoptatás maradjon a menün. Igenis egyen, amennyit jól esik, magától nem fogja elhagyni a cicit még jóóóóóóó sokáig (nekem tervben volt, hogy 1 éves korára abbahagyjuk a szopizást, mint említettem, még mindig igényli és kapja is, nem igazán jött össze a leválasztás). 10 hónaposan már amúgy sem ezeket a bolti püréket adnám neki, ha nem BLW-vel kezdtük volna. Addigra már azért jó lenne elkezdeni arra az étrendre rávezetni, amit ti esztek. A sinlac meg hasonló butaságok szerintem totál feleslegesek, a lányom sosem kapott, nem hiányzott. Cukrozott dolgokat meg 1 éves kora után kapott először. Ha nincs cukormentes gyümölcspüré, kb 5 másodperc házilag csinálni, főleg ilyen 100-100 grammokat. Bár 10 hónaposan szerintem már a pürézés egy kicsit erős, de ebben nincs tapasztalatom.

Az allergének esetében meg elég egyszer bevezetni. Kap, ha nincs tünet és ízlik neki, akkor kaphat megint, de nem kell a rendszeres étrend részeként heti x alkalommal vagy mittudomén, háromhetente megismételni. Ha szezonja van, mint pl az eper, akkor persze kapja amíg van frissen, de amúgy..? Az ilyen halak, tengeri herkentyűk, gomba, tejtermékek, meg mehetnek akkor, amikor a ti étrendeteknek is részét képezik. Mogyorófélék nálunk alkalmanként megjelennek, vagy valamiféle magkrém formájában, esetleg pesztóban a tésztán. Most már azért enyhültem a szigorú cukortilalmat illetően, szóval alkalmanként kaphat valami édességet is, pl ma az állatkertben kapott a diós kürtőskalácsomból egy keveset, és hát nem volt vele baja (sőt :D ). Ha nem tünetelt először, akkor valószínűleg később sem fog, bár ugye azért figyelni sosem árt.

2022. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
fú, nagyon túltolod…
2022. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Szilvát vehetsz a boltban (akár fagyasztva) és összeturmixolod.

A tesóm gyereke majdnem 2 éves volt, mikor az utolsó szoptatást elhagyta, de 10 hónaposan már kb majdnem mindent evett a gyerek. Ha bevezetsz egy allergént, azt utána adni kell. Vagy nem értem pontosan, 2 éves koráig gyakorlatilag csak szoptatni akarsz? Az én fiam 9 hónapos, tízóraira már megegeszik annyi pürét, hogy nem kér utána tápot, ebédre szintén, és sokszor uzsonnára is. Ha nem adnék neki rendszeresen mondjuk glutént, el sem tudom képzelni, milyen ételeket kaphatna napi 3x, minden nap. Nem szoktam mérni, de ha üvegeset eszik, általában egyszerre betol egy 190 grammosat. Adj neki nyugodtan te is többet, ha kér.

2022. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyatejes babám sose evett meg egy üveg pürét, csak kóstolt, aztán jöhetett a tej. Sinlacot is javasolta a gyerekorvos, de az se gyümölccsel, se nélküle nem kellett neki. A püré állaggal volt baja. Anélkül, hogy beleástam volna magam a blw-be, arra tértünk rá. 13 hónaposan egyedül kisvillával rántottát evett. 4 éves múlt, jó evő, kevés dolog van, amit nem szeret. 2,5 éves koráig szoptattam és nem ő unta meg a dolgot.
2022. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

A who azt mondja, hogy minimum 2 évig, nem azt hogy addig.


Amúgy meg pár napig kell "szoktatni".


Eleinte egy kis falatot adj csak hozzá. Bár attól függ, hogyan csinálod a pürét.

2022. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Sinlac-ot nekünk is felírta a gyerekorvos, extra bukósak a babáim, kiköpték, a dm (vagy egyéb márka) csak rizset tartalmazó gabonapépje viszont bevált. A Sinlac-ban van szentjánoskenyermag (hüvelyes, sok babánál puffadást okoz, hiába nem allergén) valamint a 3. összetevő a cukor...


Egyebként ne pörögj rá ennyire, komolyan! :) Végy egy nagy levegőt, nyelj egy nagyot és pont. A kicsi tudja, mi a jó neki! ;) Mi 5 hónaposan kezdtük (a bukósság miatt), az első 1 hónapban én is pont így voltam, mint te, már sírtam néha, pedig mindent jóízűen ettek, amit kínáltam (kivéve a Sinlac-os dolgok), mégis ráparáztam, hogy nem-e ártok nekik. Aztán "lecartam", kapták a "komolyabb" kajákat, nem pürésítve, hanem villával törve, aprítóban aprítva, esetleg falatkák (pl házi kifli bele) és hihetetlen, mennyire ösztönösen viselkedtek: a darabokat eleinte kitolták, majd elkezdtek rágni. :) Szóval csak nyugodtan, türelmesen.

2022. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!