Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A táblázat tényleg nem jelent...

A táblázat tényleg nem jelent semmit? Allergéneket is mindegy mikor vezetem be?

Figyelt kérdés

Ahány cikket, táblázatot találtam, mind mást ír. Mikor kaphatja a különböző allergéneket először?

Pl sajtot, túrót, más tejterméket, glutént, tojást, diófélét, citrusokat, aprómagvas gyümölcsöt?

Ha olyan tésztát főzök, amiben van tojás is, akkor az bevezetettnek számít? És tényleg mindent külön kell kóstoltatni? Tehát ha mondjuk az almától/brokkolitól nem volt baja, akkor a körtével/karfiollal sem lesz vagy azt is fokozatosan?


2022. máj. 15. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
2022. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon szépen összeszedett cikk, ritka az ilyen.
2022. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Annyiféle hozzátáplálási elv és megközelítési elv van, a hozzátáplálási táblázatok meg annyifélék, ahányat kioszt a védőnő. Mindegyik gyerek felnő szépen és gond nélkül, szóval én azt mondanám, hogy totál mindegy, melyiket követed, ami neked szimpatikus. Ezeknek a táblázatoknak kb csak annyi az értelme, hogy a szabolcsi Kalányos Dzsenifer ne mekis hamburgert pürésítsen a két hónapos babának.


Mi BLW-ztünk, nem volt bevezetés, egyből komplex ételeket kapott, amit mi is ettünk, csak neki még nem fűszereztem olyan erősen (első reggelije 6 hónapos korában bundás kenyér volt sajttal, tejföllel -szóval egyben letudtuk: glutén, tejtermékek, tojás), és még csak nem is pürésen, hanem egyből falatkásan. Kb 10 hónapos volt tavaly ilyenkor, amikor bejött az eper-málna szezon, akkor kapta őket először. A legmodernebb ajánlások szerint minél előbb kapja az allergéneket, annál jobb. Ha van a családban története az allergiának valamilyen összetevőre, esetleg valamire tünetelt a szoptatás alatt (ha szoptatott baba volt), rajtad keresztül, akkor azt érdemes fenntartásokkal és óvatosabban kezelni, de egyébként lényegtelen, hogy most 7 vagy 9 hónaposan kap először tojássárgáját vagy sajtot vagy tudomisén. A füstöléssel tartósított hústermékek és a méz nem mehet egy éves kora előtt, de kb ennyi.

2022. máj. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy te biztonságosnak érzed. Millió ajánlás van, és legalább ugyanenni ellentét is a különböző módszerek közt.
2022. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!