Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vettétek rá a gyermeket...

Hogyan vettétek rá a gyermeketeket hogy darabosat egyen?

Figyelt kérdés

Előre leszogezem én vagyok a hibás. 22 hónapos kisfiam,turmixolva fogadja el az ételeket. Hozzateszem az édességet megrágja pufi,pombermaci. Deee a fő éveseknél van a gond. Ugyanis mindig féltem hogy megful félre nyel,turmixoltam. Nos ugyebár elég rossz Evo is volt így sokszor eroltettem neki az ételt. Kap püréket is pudingokat. Viszont most jött el az a pont hogy hiába akarok neki adni szilárd etelt abszolút nem is veszi be sem a szajaba. Így sajnálom hogy nem eszik és leturmixolom neki. A fozeleket megeszi,a kenyeret is de csak ha benne van úgyhogy nagyon rossz a helyzet. Ne kövessetek

Meg csak tanácsért jöttem hogy hogyan vegyem arra rá hogy legalább a szajaba bevegye az ételt? Levelekkel sincs gond a tesztaval benne sem a repaval mert megeszi. De pl a hust hiába csipegetem el neki abszolút nem eszi meg. Csak ha le turmixolom. Turorudit azért nem eszi meg mert rágnia kell. Viszont anyosomeknal meg mindent megeszik darabosan. Oruletbe kérhetem magam első gyerek hogy miert csinaltam ezt így. Segitsetek… :/ aki le akar szidni stb hanyagoljon így is magamat is ostorozom ezen.


2023. ápr. 4. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok ki hétvégén, hogy az apja ad neki enni, darabosat. Aztán hétfőtől megint te, szintén darabosat.

Ha anyósnál megeszi normálisan, akkor nem szervi oka van, csak szopat téged a gyerek. Add neki darabosat, aztán ha nem kéri, akkor nem kéri, ne turmixold le.

2023. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem fog éhen halni, ne turmixold, ha nincs választása elkezd enni.
2023. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyutt nem ultok le enni? Nem latja, hogy anya/apa a darabosat eszi? Soha nem akarta a kezedbol kivenni a kajat? Fontos a peldamutatas. En ezzel probalkoznek, uljetek le minden etkezesnel es egyutt egyetek. Nem kell eroltetni, nem kell neki konyorogni, nem kell megtomni, csak tedd ele a kajat, ugyanazt, amit ti esztek, aztan ennyi.

De en mostantol nem turmixolgatnek neki semmit. Ja es termeszetesen nasi nincs, ha nem eszik rendesen!


Ha ehes es lat titeket, ahogy joizuen, nyugodtan esztek, akkor remelhetoleg enni fog egyszer csak.

Ja igen, es persze lesznek hisztik, foleg a nasi miatt szerintem. De nem szabad neki engedni.


Igen, az abszolut latszik, hogy ezt csak veled csinalja, hiszen a nagyinal eszik, tehat nem fel tole, kepes ra, de megszokta, hogy veled ezt megteheti.

Muszaj, hogy te neveld a gyereket es ne forditva legyen. Ne felj tole. Ne felj a sirastol.

Ezt meg kell harcolni, ha mar igy alakult, az biztos.

2023. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőled a pépes ételt szokta meg, ezért finnyáskodik, ez egyértelmű, ha anyósnál eszi a darabosat. Mondjuk mondhatod anyósnak, hogy adjon neki darabos ételt, és legyél a háttérbe. Ha látod, hogy eszi, vedd át, és add neki te.


Ha nem lesz anyósnál egy ideig, mondjuk kezdd el hozzászoktatni, például krumplipürével, ami egyre szilárdabb lesz.


Egyébként sem ettem húst, csak turmixolva, aztán szüleim le is mondtak a húsról, amikor már idősebb lettem.

2023. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Kiteszed a kaját, ez van kisfiam, együtt eszik a család. Majd fog enni. Tegyél ki neki kanalat, villát, látod apa is milyen szépen eszik a villával, a nagyok már így esznek. Következő gyereknél meg ne hagyd, hogy a félelmed irányítson, mert nem csak magadnak de a gyereknek is többet ártasz, mint segítesz. Mától következetesen azt eszi amit ti.
2023. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ez egyáltalán nem a te hibád. Egy átlagos gyerek nem akar évekig puret enni, akkor sem ha 1 éves koráig leginkább azt kap. A fiad csak bizonyos állagú ételeket szeret. Ennek ellentmond az, hogy anyoseknal eszik szilardat. Nálunk is hasonlóan van, de még egyszer sem tudták bemutatni hogy hogyan eszi pl. a húst náluk, csak mondják, úgyhogy szerintem kamu. A pufi nagyon könnyen szetolvad a szájban. Ezért az én lanyom is megeszi. Amit rágni kell, azzal van a gond, pl. hús. Lehet, hogy soha nem fogja megenni, van ilyen barátnőm, 42 éves. Azt mondja utálja a hús állagát, oklendezik tőle. Ez nem attól lesz, hogy pureket kapott. Ez valamilyen eveszavar. Nálunk a ragoizmok renyhesege is, amitől nem is beszél helyesen a lányom. Lesz még gond ezzel bőven. Igyekezz neki darabosat adni, almát pl. Én a húst nem turmixolnam le, vagy a kenyeret bele a fozelekbe. Gusztustalan. Egy kenyeret meg tud enni. Fogja a kezébe és úgy egye.
2023. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Én a hwlyedben evésterapeutát keresnék, nem próbálkoznék egyedül.
2023. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma már evett kicsit több darabosat. Bizok benne ha nem turmixolok befejezodik ez a korszak. Éhes volt így evett. Kevesebbet mint a pépesből de hátha. Mi az az evesterapeuta??
2023. ápr. 4. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az evesterapeuta elker minimum 50 ezret. És ilyen okosakat mond, hogy diszitsd ki a tányért, vagy fozzetek együtt és akkor majd eszik. De nem akarok ilyen lemondó lenni, lehet, hogy van akinek bejön, nálunk nem történt tőle semmi.
2023. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi
2023. ápr. 4. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!