Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a BLW táplálást szeretném...

Ha a BLW táplálást szeretném a babamnal,de az első 2 hónap hozzátaplalas püres, utána működhet a dolog?Vagy rögtön falatkasan kellene kezdeni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 08:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Most néztem,van bőven helyesírási hibám, bocsi.
2023. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
9. Nem kell ülnie magától, de stabilan kell tartania magát és akkor a szülők ölében tud enni. Ha elveszi a tányérról, na az egy baromi erős jel, hogy kész. De van baba amelyik 8 hónaposan is elfordítja a fejét. Ha 1-2 hetet úgy püréztek, hogy nem nyomták le a baba nyelvét a kanállal, lehet egy 2 hetes szünetet hagyni és elkezdeni blw-zni de ha már 1-2 hónapról beszélünk nem, hiszen ott néhány héten belül amúgy is falatkás hozzátáplálás jön. Amúgy a blw alapelveit be lehet építeni a pürés táplálásba is, szerintem sokan ösztönösen úgy csinálják, ha falatkát nem is mernek adni.
2023. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
12# Köszönöm, így tiszta. Lehet picit túlgondoltam. :D
2023. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
71%
Ti krumplipürét nem esztek?
2023. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
32%
14, te a krumplipürét magában eszed?
2023. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
18%

9... bitćh please, én is külföldön élek, és nem írtam hogy mi BLW-ztünk, csak hogy a BLW nem azt jelenti hogy csak olyan ételt eszik a gyerek amit megtud fogni mondjuk egy ujjnyira vágott répát, hanem hogy mit jelent a szó, és mivel együtt eszik a babával a család a baba is kap olyan ételeket amiket alapvetően kanállal eszünk "püré" állaggal, pl krumplipüré, joghurt, zabkása, krémlevesek. Ilyenkor a gyerek elé tett előre töltött kanál teljesen tökéletesen megfelel a BLW alapelveinek.

De okoskodj még meg szóljál be, a többi ostoba meg püfölje a piroskát, más se megy.

2023. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%

15# szóval a gyerek csak a húst kaphatja meg a krumplipürét nem, mert az jajajajjjjjj pürésített?


Téged se az eszedért szeretnek. Hol írtam hogy a pürét magában eszem?

2023. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
71%
2023. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%

17, nem okoska :)

A blw-ben benne van, hogy amit püré állagúan eszi a család, azt nyilván ugyanolyan formában eszi a gyerek is, de csak azt.

De mivel köretet önmaga nem eszel, ha csak pürésített kaját kap, az nem blw.

Ha a menü pl: rántott hús, krumplipüré, akkor nem darálod össze a húst a krumplival, hanem ugyanolyan állagúként rakod elé, mint ahogyan te eszed.

2023. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
79%

"BLW = baby lead weaning.



Ha egy kanalat, pürével megtöltve leteszel a baba elé hogy egye meg, képes felvenni és leszopogatni, tehát a teljesül a blw.



Külföldön simán mixelik a falatkás és pürés etetést, Magyarországon vannak szigorú szabályok."


Ez volt az első kommentem. Mi a bajod a fent leírtakkal? Mi nem igaz? Vagy csak csípőből tüzeled a pirosat, mert azt hitted az előtted író voltam?

2023. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!