Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a BLW táplálást szeretném...

Ha a BLW táplálást szeretném a babamnal,de az első 2 hónap hozzátaplalas püres, utána működhet a dolog?Vagy rögtön falatkasan kellene kezdeni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 08:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%
16. Akkor minek kotyogsz bele? A blw táplálás alapelve, hogy ugyanazt eszi a gyerek, mint a család. Ha te nem turmixolod a kajád, a gyerekét sem. Fogd már fel, hogy az nem blw amit leírtál. Az az okoskodás, hogy kijavítom ezt a sok ökörséget amit idehordtál? Az akkor mi, ha szándékosan tájékozatlanul baromságokat terjesztesz? Nem felel meg, akkor sem ha még 100x leírod mert valami értelmes anyuka tiktok videóját megnézted. Javasom, ne szólj hozzá olyanhoz amiről fingod sincs én sem terjesztek fals infokat pürés kérdéseknél.
2023. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%

De nem arról beszéltem egyem a szíved!


Komolyan te miről beszélsz? Emeld már ki milyen fals infókat írtam? Nincs tiktokom, azt se tudom miről beszélsz... honnan jönnek ezek?


Azt írtam, hogy ami püré formában van alapból pl joghurt, zabkása, krumplipüré mint köret, azt a baba is együtt eszi a családdal tehát püré formában. Ergo alapból lehet mixelni a dolgot mivel felnőttként is eszel püré állagú dolgot. A baba elé megtöltött kanalat kell tenni, hogy megvalósuljon a BLW. Mit nem értesz??????

2023. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

En nem az itt vitatkozok egyike vagyok, annyit szeretnek hozzatenni, hogy a pure allagaval (is) van baj az oklendezo-reflex szempontjabol, nemcsak azzal, hogy azt adott esetben nem maganak kanalazza a gyerek. Ezert mondjak, hogy veszelyes lehet keverni. A BLW-ben emiatt egyaltalan nem ajanljak a pure adasat, ameddig magabiztosan nem eszik mar falatkasan.


Letezik a vegyes taplalas, ahol nem aggodnak ilyenen, es kap puret is a gyerek. Ennek megvan a fenti veszelye, de nem mindengyereknel, nem feltetlenul lesz gond. Ezt is lehet csinalni, csak akkor erdemes figyelni a fokozatos bevezetesre, ne rogton nyers almat ragcsaljon lehetoleg a gyerek, hanemfokozatosan szokja meg a darabos etelt, pl. banannal, puhara fott sargarepadarabokkal.


En a nagyobbik gyerekemmel blw-ztem, o 6,5 honaposanult ki magatol onalloan, de kivartam volna vele tobbet is. O 8 honaposan nyers almat ragcsalt. A kicsi 10 honaposan tanult meg onalloanulni, vele vegyesen csinaltuk, kanalaztam is neki, illetve szilikon cumihalobol szopogatta ki maganak, ez volt az elso lepcso az atmenetek kozott, amirol fentebb irtam.

2023. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


"Many of these groups advocate strict adherence to baby led weaning. Or what they consider it to be, at least.


They like to say that you should never combine traditional and baby led weaning. That means not ever feeding pureed foods.


They tend to say that it can increase the choking risk of feeding. On top of this, they frequently advise parents to stop feeding their baby anything for 2 weeks before starting over with baby led weaning.


Even though these groups claim to be research based, there is absolutely NO evidence to support this recommendation!"

2023. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
47%

22. De látod, nem értesz hozzá és csak okoskodsz tovább. Hiába jössz az egyem a sziveddel, mintha fogyatékos lennék én is tudok ilyen lealacsonyítóan beszélni, szeretnéd? A krumplipürét püre formájában eszed? Igen, akkor blw. Az almaszószt szósz formában eszed? Igen, akkor blw. A brokkolit összeturmixolod mielőtt eszed? Nem, nem blw. Fogd már fel, hogy az nem mixelés. Mix az, amikor reggel kap egy kis pürét, hogy egyen mennyiséget, aztán nap közben kap falatkát. Olyan hülyeségeket beszélsz össze-vissza, hogy nevetséges olvasni, de a magas lóról le nem szállnál.


Ezt meg öreganyám írta helyetted:

“Külföldön simán mixelik a falatkás és pürés etetést, Magyarországon vannak szigorú szabályok.”

“Sokan csinálják vegyesen.

Az ősBLW-sek ezt tiltják, de pl. mi is úgy csináltuk, hogy először pépeztünk, aztán kb 1 hónappal utána kapott a baba pufit”


Nem csak sötét vagy “egyem a szíved” még hazudozol is, hogy te csak a krumplipürére gondoltál.

2023. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Jézusom... az első kommentelő én vagyok, a második meg NEM!

Ostoba Tuk!

2023. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
2023. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
26. Akkor minek válaszolsz olyanra, ami nem neked szól te szerencsétlen? Ennyire sérült vagy szellemileg, hogy nem fogod fel, hogy két anonim profilt nem lehet megkülönböztetni?Mondd, hogy a gyereked apjának több esze van, különben akkor szerencsétlen gyerek megszívta rendesen🫠
2023. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
51%

A 9. Kommentben konkrétan írtad, hogy "7. De tipikusan..."

Nekem írtad, arra válaszoltam.


Ez egy nyilvános fórum és hozzászóltam, amihez ugyanolyan jogom van mint neked főleg hogy te belém álltál a 9.kommentben. Ki vagy te hogy megszabd ki írhat és ki nem?

2023. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
47%
29. Vagy többet vagy kevesebbet szedj a gyógyszeredből, de most nagyon nincs jól beállítva. Vagy ne igyál rá, az még megoldás lehet. 🥰
2023. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!