Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan derül ki egy kisgyermek...

Hogyan derül ki egy kisgyermeknel ha például mogyoró allergiája van?Lehetett hallani pár éve, hogy egy gyerek óvodai tortatól halt meg,amiben mogyoró volt.Na most ezt hogy lehet megelőzni, mert ahhoz,hogy tudjuk mire allergiás ennie kell belőle.

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy bevezeted....Nálunk pár pufi után összehányta magát a gyerek, kaparta a torkát. Allergiás rá, sajnos. Nem kaphat semennyit.
2023. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A jelenlegi hozzátáplálási ajánlás az, hogy minél hamarabb meg kell ismertetni a gyerekeket az allergénekkel, a földimogyoró az elsők között van, a hozzátáplálás megkezdésekor. Első kóstoltatásra icipici mennyiséget szabad csak adni és figyelni a gyereket, hogy van-e allergiás reakció, utána lehet fokozatosan növelni a mennyiséget. Ha volt a közvetlen családban allergia, akkor azzal az allergénnel kapcsolatban elővigyázatosabban kell eljárni, lehet, hogy ez esetben más az ajánlás, ezt nem tudom.


A konkrét esetben úgy emlékszem ismert volt a kisgyerek allergiája, de valamiért az nem derült ki, hogy mogyoró van a tortában (nem mogyorós torta volt, hanem mittudomén, a csoki tartalmazott nyomokban mogyorót), csak miután evett belőle, a szülők akarták autóval kórházba vinni és útközben lett nagyon rosszul. :-(

2023. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha bevezetem az nem azt jelenti,ha allergiás rá bele is halhat?Mert gondolom abba a tortába sem sok volt,főleg egy szeletben.
2023. máj. 14. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok. Igen, ìgy van a mai állás szerint, ahogy a 2.ìrja. már 5 hònapos korban meg lehet nyalatni vele, egyre növelve az adagot. 80%-al csökkenti az allergia esèlyèt állìtòlag. Èn orvosi rendelőnèl vezettem be, mert anyòsom csonthèjasokra allergiás.
2023. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon parázol, menj le a gyerekorvosotok rendelőjèbe ès adj neki ott. Várjatok fèl òrát a közelben. Ha nincs reakciò, valszeg nem lesz kèsőbb sem.
2023. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

2: "a szülők akarták autóval kórházba vinni"


Mert manapság Budapesten egy tüdőembóliát kapott emberhez 40 perc alatt se ér ki a mentő (ld. Gálvölgyi János esetét). Úgyhogy ha a mentőre várnak, csak még valószínűbb lett volna, hogy belehal a gyerekük.

2023. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as: nem egy szelet tortával kell kezdeni, hanem a hozzátáplálás kezdetén, 4-5-6 hónaposan. Az elején akár csak bedörzsölni az ínyét földimogyoró vajjal (olyannal, amiben semmi más nincs, semmi adalékanyag, csak földimogyoró) vagy földimogyoró-olajjal, tényleg csak pár cseppet. Ahogy írták a többiek lehet az orvossal egyeztetve a rendelőben, hogy ha baj van azonnal tudjon segíteni, de ha nincs a családban mogyoróallergia akkor a korai bevezetéssel kicsi az esélye, hogy kialakul. Itt egy rövid cikk, be van linkelve az eredeti angol kutatási anyag is: [link]


6-os: nem szemrehányásként írtam a szülők felé, ha jól emlékszem nem volt nagyon rosszul a gyerek, ezért indultak el vele autóval.

2023. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nálam például másfél éves koromban jelentkezett először az allergia, amikor már egy jó párszor etettek velem mogyorós csokit. Elkezdett bedagadni a torkom, a kórházban pedig megállapították a mogyoró allergiát. Sajnos nekem sosem volt igazi allergén tesztem, így nincs injekcióm és nem tudom, hogy ezen kívűl másra is allergiás vagyok-e. Szóval nem eszek (dión kívűl) más diófélét (pl. mandula), ugyanis elméletben annyira súlyos a reakcióm rá, hogy belehalhatok.
2023. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, és miért nem vagy teljesen kivizsgálva?

Az adrenalin injektor szintén fontos lenne. A megoldás pedig a deszenzitizációs kezelés, amit allergológus végez.

El kellene menned kivizsgálásra.

2023. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, ez mifèle kezelès ?
2023. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!