Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdett a babád annyi...

Mikor kezdett a babád annyi szilárdat enni, hogy csak reggel és este ivott anyatejet/tápszert/tejitalt?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egy éves korára ideálisan eljut idáig egy gyerek. Az enyém 10 hónapos, de még bőven csak kóstolgat. Leültetem enni napi 3x, imád is enni, de ezek nem nagy mennyiségek. Tudom, hogy nem fog 12 évesen is tejen élni és majd eszik, amikor készen áll rá, de mégis nektek mikor állt át a gyerek főként szilárd ennivaló fogyasztására?

Köszi a válaszokat! :)


2023. máj. 16. 15:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ebédben meg a vacsorában kevés a szénhidrát a leírásod alapján. Esetleg azért akar még annyi tápszert. Amúgy reggelire a fél kakaóscsiga teljesen korrekt mennyiség (gondolom nem minden reggel édességet eszik).
2023. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ez eddig fel sem tűnt, de tényleg alapvetően kevés szénhidrátot adok neki. Valahogy benne van a fejemben, hogy az az egészséges, de nyilván egy babának még jobban kell, mint nekem. Köszi, ez nagyon jó tanács volt!

Általában tojást, szendvicset, zabkását eszünk reggelire, csak most a férjem pont a pékség mellé vitte a kocsit szervizbe. :)

2023. máj. 16. 21:57
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban érdemes odafigyelni arra, hogy kicsit tartalmasabb legyen az étel és lehet neki többször adni, keveset. 8x120 ml-t ebben a korban én azért sokallok, de ha nincs túletetve, nem duci, akkor nem hiszem hogy gond lenne. Az én kislányom egy idő után már sosem kért étkezések után tápszert, így gyakorlatilag úgy váltottuk ki az étkezéseket, ahogy ő diktálta. Egy éves korára márcsak az esti tápszer maradt meg. Nagyon ritkán kap a délutáni alváshoz még, ha úgy érzem keveset ebédelt (nem volt türelme hozzá).
2023. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!