Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdett a babád annyi...

Mikor kezdett a babád annyi szilárdat enni, hogy csak reggel és este ivott anyatejet/tápszert/tejitalt?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egy éves korára ideálisan eljut idáig egy gyerek. Az enyém 10 hónapos, de még bőven csak kóstolgat. Leültetem enni napi 3x, imád is enni, de ezek nem nagy mennyiségek. Tudom, hogy nem fog 12 évesen is tejen élni és majd eszik, amikor készen áll rá, de mégis nektek mikor állt át a gyerek főként szilárd ennivaló fogyasztására?

Köszi a válaszokat! :)


2023. máj. 16. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az enyém most 1 éves, de napi kétszer, max háromszor tudok belediktálni egy kis ételt, és 4x-5x szopizik még...
2023. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem fontos, hogy egyévesen csak reggel és este szopjon (vagy igyon helyettesítőt). Sőt, én úgy emlékszem, hogy kifejezetten 2/3 anyatej, 1/3 egyéb az ajánlás. Az én fiam 9-10 hónaposan kezdett szemmel látható mennyiségeket enni.


Most bőven elmúlt másfél, és még mindig többször szopik nap közben is. Már ha ahhoz van kedve. Máskor meg nem kér szinte egész nap és mást eszik (abból szoktam megkínálni, amit mi is eszünk). Sőt, olyan is van, hogy szinte semmit nem eszik egész nap (ha nagyon el van foglalva, pl. utazáskor) és éjszaka pótolja be a cicin.


Én nem izgulok emiatt. Napi 5x megkínálom nagyjából fix időben, a többi majd alakul.

2023. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

11 hónaposan hagytunk el kb. minden tápszert, csak az esti altatáshoz maradt meg és érzésre ez még meg is fog jó darabig. Most egy éves.

A textúrákkal érdemes próbálkozni, ha esetleg eddig nem tettétek. A kislányom pl. alvás után (reggelire és uzsonnára) szívesen eszeget önállóan darabosat, ilyenkor bárminemű pépeset megun, gyorsan elutasítja, nem elég érdekes. Alvás előtt viszont már lusta a darabosat nyammogni, csak nyűglődés, dobálozás és trancsírozás lesz belőle, így ilyenkor még inkább valami pépesebbet adok neki. Mostmár azért igyekszünk lassan elhagyni a pépeket, úgyhogy most ezen a fókusz, hogy hogy is lehetne könnyedén...

2023. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Mind2 gyerek kb 2 évesen
2023. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

2 évesen választottam el. Szerintem kb 1 év 8 hónaposan szopott már csak este.


Amíg reggel szopott,addig délelőtt is.

2023. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az enyém megeszik hál istennek mindent, ami emészthető, még a vöröshagyma héját is lerágta egyszer, amikor talált egyet a szekrényben, csak nem lakik jól annyival, amit megeszik. Azt eszi amúgy reggel, délben, este, mint mi, hárman szoktunk enni mindig az apjával (itthon dolgozik). Ma pl. evett reggelire egy fél kakaóscsigát, ebédre kb 100 gramm pulled porkot csemegeubival, vacsira salátát szoktunk enni, abból kap most sajtot, avokádót. De emellé megiszik 8x120 ml tápszert, úgyhogy hiába eszik, még rengeteg tápszert iszik mellé.

Köszi a válaszokat, nagyon értékelem őket. :)

2023. máj. 16. 16:33
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

10 hónapos még csak!

1 éves korig amúgy is hozzátáplálás van. Vagyis fő táplálék az anyatej/tápszer, és ahhoz eszik szilárdat,amennyit kér.

Ráér még.

2023. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más. A nagy 8 hónaposan márcsak este és reggel evett tápszert. 1 éves elhagyta a tápszert és minden ki volt váltva. A kicsi 9 hónapos múlt és örülök, ha egy étkezésre eszi mennyiséget.
2023. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
8x eszik tápszert? Az szerintem nagyon sok. Nem lehet, hogy szomjas?
2023. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van neki víz kitéve itatópohárban, bármikor el tudja venni, el is veszi és iszik szilárd ennivaló után. Nem is túl kövér, épp csak 10 kg.
2023. máj. 16. 21:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!