Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy évesen lehet cukros és...

Egy évesen lehet cukros és sós ételeket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Ne szoktasd rá a csokira, ropira, csipszre.

Minél több főzelék és gyümölcs. Azokban megvan minden szükséges: só és cukor is.

A cukor hozzáadása nagyon káros az idegrendszernek is. Ha főzeléket főzöl, sóból

Is csak minimálist.


[link]

2023. máj. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Lehet. Mint minden, ez is túl van tolva, túl van gondolva és félre van értve. Nem tilos sem a só, sem a cukor. Csak nagyon alacsony az ajánlott napi maximális mennyiség ekkora gyerekeknek, amit könnyű átlépni. Ha korán az agyonsózott és cukrozott dolgokhoz szokik a gyerek, akkor nem lesz hajlandó mást megenni.


Az én konyhámban alapvetően az átlag ízléshez képest nagyon sótlanul főzök, cukor pedig évi egy kiló fogy. Bármiből adtam neki hamar emiatt, nem fogok üres püréket vagy ízetlen zöldségeket adni rettegésből. Anyósom dettó, férjem felnőttként látott először sót sült krumplin. Apukám már trükkös, ő hajlamos sózni, de mivel sem én, sem anyám nem eszi, leállt róla.


De látom hogy sok háztartásban zöldre vegetázzák a levest. Na, abból tényleg nem adnék. Múltkor egy receptet csoportban láttam hogy egy nő kétségbeesetten kért tanácsot, mert elfogyott a vegeta és csak kis só meg bors van otthon, de hát ő rakott mittomén mit akar főzni, ami ehetetlen vegeta nélkül... Nos, ez a baj. Meg aki a cukorhiány idején 20-asával vásárolta fel a cukrot, mert az pár havi adag.

2023. máj. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

2-es!

A Vegeta és a leveskocka legnagyobb része vegyianyag: ételszínező, ízfokozó, rengeteg só. A szaga is förtelmes. Tilos kisbabának főzni vele. Kuka.

2023. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Házi vegeta is létezik, de azzal ugyanaz a gond, irtózatosan sós és kinyírja a normális ízérzékelést. Engem nem érdekel, mert nem szeretem, de tapasztalat hogy mennyire sokan használják. Az meg hogy "vegyi anyag" engem nem hát meg, tekintve hogy minden az...
2023. máj. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sót lehet használni, sőt a szervezetnek szüksege is van rá,de nem kell túlzásba esni. Cukorból meg a termeszetesek, mint gyümölcsök,méz.
2023. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, lehet. Cukrot azért nem érdemes túlzásba, a sót nyugodtan, ahogy az 5-ös írja a tévhitekkel ellentétben.
2023. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A HOZZÁADOTT cukrot érdemes kerülni, hiszen a gyümölcsök tartalmaznak természetes cukrot. Édesítésre inkább gyümölcsöt érdemes használni, pl banán, datolya, alma.

A só mértékkel mehet, kell is a szervezetnek.

2023. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A cukrot nagyon egyoldalúan, csak az inzulin szempontjából kezeli a mai akadémikus orvoslás. Pedig az csak a jéghegy csúcsa. Az igazi baj ott kezdődik, hogy az egészséges bélflóra sok baktériumtörzse a bevitt táplálék bontása során eleve cukrokkal lát el minket. De nem csak a testünket, hanem az emésztés láncolatában a mögöttük következő baktériumtörzseket is. Amennyiben kész cukrot viszünk be, feladat híján egy rahedli baktériumfaj esik ki, melyek helyét oda nem való, patogén fajok és gombák veszik át, ami azért baj, mert egy egészséges összetételű bélflóra elengedhetetlen feltétele sok vitamin, enzim, hormon, illetve neurotranszmitter képződésekor. Innen pedig egyenes az út a fiatalkori mentális és autoimmun betegségek kialakulásához.
2023. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Ami a sót illeti, egészséges határokon belül nem látom értelmét, illetve eltúlzottnak tartom a tiltását.
2023. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!