Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tej és tojás allergiás gyerkőc...

Tej és tojás allergiás gyerkőc anyukái, ti sem adtok ilyen ételeket a gyereknek?

Figyelt kérdés
Mármint olyat ha a csomagalosára az van írva , hogy tej és tojás származékot tartalmazhat. Nem adjátok oda a gyereknek? Olyan kevés az az élelmiszer amire ez nincsen ráírva. Nekünk azt mondták, hogy ilyet sem ehet de szinte lehetetlen teljesen kikerülni mindet.

2014. jún. 21. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az allergia súlyosságától is függ, az orvos mondja meg mik a határok. Ha azt mondta ezeket a termékeket sem kaphatja, akkor nem! Mi tejfehérje allergiával küzdöttünk, még a lisztet, tojást is száműzni kellett, kukoricakása, rizstej és társai... és szigorúan csak ezen a terméklistán megtalálható termékek:


[link]


3 éves korára kinőtte, már el is felejtettük! Nem szabad el lazáskodni, mert elvehetetd az esélyét annak, hogy kinője.

2014. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod! Nem , semmiképpen sem lazáskodon el. Mindent nézek amit oda adok a gyereknek. Eddig csak a tojás volt azt tudjuk 15 hónapos kora óta. Még egy kekszet is ritkán evett amiben lehet tojás. Ha adtak neki a többi gyerekek esetleg. De Mostmár szigoruan nézem. Pedig alig evett tejeset is mert én azt is kiiktattam egy jo ideje már. Nagyon jo hír viszont, hogy a te gyerkőcöd is kinőtte! Már megtanultam tojás mentes főzést nem lesz gond a tejjel sem. A rizstej egész jo is.
2014. jún. 21. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:

AZ én lányom tejfehérje allergiás, 6 hetes korában véres hasmenéssel, ekcémával jelentkezett. Rendszeresen kontrolláljuk gasztrón, a férjem is orvos, kap olyan terméket, amelyeken ez szerepel. Sőt, szóját is. Mi (és a gasztrósunk) a szakirodalom azon felét találtuk meggyőzőnek, amely úgy vélekedik, hogy kifejezetten csak az allergént kell száműzni, a keresztallergizáló dolgokkal nem foglalkoztunk, nem is lett rá érzékeny (tudom, van, aki igen, mi ezt empirikus úton derítettük ki).


Azután kezdte kapni ezeket a termékeket, hogy kiderült, nem IgE mediált a tejfehérje allergiája, azaz anafilaxiás sokkot nem fog semmi ilyesmi kiváltani. (Ez egy éves korában, a vérvétel után volt, most 2 éves, 3 éves koráig nem fog kapni tejet).

2014. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és biztatásul fűzöm hozzá az előző hozzászóló válaszához: Ugyanez! 6 hetesen véres hasmenés, és ekcéma.

és mára kutya baja, de a tejmenteset szigorúan tartottuk.

2014. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Ez olyan érdekes számomra, hogy az én kisfiamnak születésétöl iszonyat száraz a böre de se hasmenés, puffadás , szorulás, véres széklet ilyesmi nem volt.

ma voltam megint a bölcsiben és tudják biztositani neki az orvos kérését én itthon szintén. Ugyhogy bízom benne, hogy nem lesz semmi baj és szépen kinövi.

2014. jún. 23. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!