Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy napközben igyon a babám? Mit adjak neki, ha a vizet csak olykor fogadja el pár korttyal?

Figyelt kérdés
Többnyire csak reggel és este eszik tápszert 8 hónapos babám. Napközben kanalazunk. Többször kínálom vízzel, de csak ritkán fogadja el. Egy-egy alkalommal elfogadja a sütőtök és az alma főzőlevét, de ez is ritka volt. Mivel próbálkozzak?

2023. máj. 24. 05:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit kifejtettem, hogy cumisüveget használok főként ivásra is. Csőrös itatópohár egyáltalán nem jött be neki. Abból sosem fogadott el folyadékot.
2023. máj. 24. 05:57
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
A püré víztartalma és jellemzően édes íze miatt nem issza a vizet.
2023. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem kéri ne eröltesd, valószínűleg elég neki az amit az ételből kap. Persze kináld meg, hátha éppen kell neki. Próbáld meg vastag falú pohárból adni neki. Mind két gyerekem 10 hónap körül kezdett el mennyiséget inni, de addig kb semmi. A lányom (10 hónapos múlt) pont tegnap jött rá , hogy hogy kell inni a 360-as Munchkin pohából és annyira lelkes lett, hogy megivott vagy 3 pohárral. Ő pl olyan volt, hogy ha víz ment a szájába megilyedt és kapálózótt meg meg akart fulladni...elég félelmetes volt.
2023. máj. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy cuki figurás szívószálast kulacsot ajánlok. Lányom csak úgy szlopálta befelé a vizet :D
2023. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg evés(hozzátáplálás) után vagy kozben kell vízzel kínálni akkor tudja meg hogy jólesik, és szeretni is fogja a vizet később random is.
2023. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pohárból próbáltad? Kis kávés pohár.
2023. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam mindenhogy, de max egy kortyot ivott püré után, szerintem csak nem volt szomjas. Amikor valami egyértelműen szárazabbat eszik, pl. kekszet, azután iszik.
2023. máj. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg még csak pürét eszik, szárazabbat nem. Igaz néha levesesebbre is sikerül a püré, pl meggy esetében.

Eddig csak cumisüvegből és itatópohárból próbáltam meg itatni. Cumisüvegből fogadja el olykor pár korttyal. Vastag falú pohár alatt rendes üvegpohárra gondoltok? Nagyon szereti megfogdozni a mi poharunkat, meg persze mást is. Nem lenne rossz a fogacskái miatt?

Szerintetek elég neki ennyi folyadék? Hallottam már olyat, hogy teát megpróbálni esetleg. Bár szerintem édesítő nélkül annyira nem lenne jó íze, illetve nem is szeretném, hogy később ne igya meg a vizet.

2023. máj. 24. 07:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Az enyémek amíg püréset ettek nem is ittak pár kortynál többet.

Próbálkozhatsz rendes pohárral, szívószálassal hátha, kínálgatsd minél többször de pár korty is elég lehet, püréknek van folyadéktartalma.

2023. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajq a pohártól. Az én fiam már 6 hósan id pohárból itattam. De van műanyag kis kávés pohár is. Azt el se tudja törni
2023. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!